Posnania

21.09.2017

Psy asystujące osobom niepełnosprawnym będą szkolone w Posnanii

„Pies – asystujący przyjaciel osoby niepełnosprawnej” to cykl szkoleń dla osób niepełnosprawnych. W niedzielę, 24 września w Posnanii, odbędzie się kolejne spotkanie, w trakcie którego uczestnicy wraz z czworonogami odbędą zajęcia z zakresu posłuszeństwa, socjalizacji i skupienia na osobie niepełnosprawnej. Organizatorem jest spółdzielnia socjalna Psavard.

Od początku kwietnia grupa 10 niepełnosprawnych osób wraz ze swoimi psami bierze udział w projekcie, który pozwoli wyszkolić zwierzęta do pomocy ich właścicielom. – Szkolone przez nas psy towarzyszą osobom na wózkach inwalidzkich, w tym dzieciom, osobom z różnymi formami porażenia mózgowego czy z dystrofią mięśni. W tej edycji biorą też udział dzieci z chorobami nowotworowymi i autyzmem oraz osoby niedosłyszące – mówi Aneta Drzażdżyńska, prezes spółdzielni socjalnej Psavard. – W trakcie wizyty w Posnanii będziemy uczyć psy skupienia na właścicielach, co jest nieodzownym elementem ich codziennej pracy. Projekt finansowany jest ze środków budżetu miasta Poznania i zyskał poparcie prezydenta Jacka Jaśkowiaka – dodaje.

Posnania jest miejscem przyjaznym dla zwierząt, w którym można poruszać się ze swoimi pupilami.– Bardzo często czworonogi są naszymi najbliższymi przyjaciółmi. Chcemy, żeby towarzyszyły nam na każdym kroku, nawet w czasie zakupów – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii. – Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych klientów zwracamy uwagę właścicielom zwierząt, aby w trakcie wizyty w Posnanii były one na smyczy i w kagańcu – dodaje.

Osoby niepełnosprawne w Posnanii

Posnania przygotowała także ofertę usług dodatkowych dla osób niepełnosprawnych, które ułatwiają robienie zakupów. Asystent osoby niepełnosprawnej pomaga w przemieszczaniu się po obiekcie, znalezieniu wskazanych rzeczy, noszeniu zakupów oraz innych czynnościach, które ułatwiają zakupy i pobyt w Posnanii. Do dyspozycji osób niepełnosprawnych są również dwa wózki inwalidzkie, które można zarezerwować telefonicznie, mailowo lub w Punkcie Info i bezpłatnie wypożyczyć na czas wizyty.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

Rzecznik Prasowy

Posnania

#all about lifestyle

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

tel. +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to nowoczesne miejsce, które łączy funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Szeroka oferta prezentowana na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni obejmuje 300 marek lokalnych i globalnych, w tym modę, usługi, restauracje i kawiarnie, multiplex, klub bilardowy i kręgielnię, fitness z basenem oraz place zabaw dla dzieci.

#all about lifestyle podkreśla unikatowy charakter Posnanii jako miejsca stawiającego na lifestyle, w którym można spędzić swój wolny czas, popracować czy poznać najnowsze trendy w modzie i kulturze.

Posnanię wyróżnia nowoczesna architektura, design oraz instalacje artystyczne, ponadstandardowa obsługa klientów oraz usługi oparte na technologiach i multimediach, które razem składają się na unikalny „customer experience”. 

Posnania została wielokrotnie nagrodzona w międzynarodowych konkursach branżowych. W tym roku zdobyła aż dwie złote statuetki ICSC Solal Marketing Awards. Wcześniej Posnania zdobyła wyróżnienia European Property Awards 2015 w kategorii Retail Development of the Year, w konkursie CIJ Awards 2016 w kategorii Best Retail Development & Developer of the Year oraz w CEE Investment & Green Building Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year. Posnania została również doceniona przez jury konkursu CEE Retail Awards 2016, w którym zdobyła tytuł zwycięzcy w kategorii Retail Project of the Year.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności