Posnania

20.06.2018

Republika w Poznaniu – pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Książka biograficzna Piotra Stelmacha oraz nadanie ulicy imienia Grzegorza Ciechowskiego przez Radę Miasta Poznania doprowadziły do niezwykłego spotkania: 26 czerwca w Poznaniu po raz pierwszy po latach spotkają się członkowie i menedżerowie zespołu Republika. 

Zmarły w 2001 roku Grzegorz Ciechowski to jedna z legend polskiej muzyki popularnej. Jego twórczy dorobek obejmuje wiele dokonań solowych (jako Obywatel G.C czy Grzegorz z Ciechowa), ale w pamięci miłośników muzyki szczególne miejsce zajmują jego dokonania z zespołem Republika. Na jego czele zagrał swój ostatni koncert dla szerokiej widowni – właśnie w Poznaniu, podczas imienin ulicy Święty Marcin.

Idea upamiętnienia Artysty w Poznaniu została zgłoszona w 2016 roku przez miejskiego radnego Grzegorza Jurę i w styczniu 2018 roku zyskała ponadpartyjną aprobatę Komisji Kultury i całej Rady Miasta Poznania. Postać Grzegorza Ciechowskiego upamiętnia ulica zlokalizowana na Łacinie, wśród innych „muzycznych” arterii (m.in. Czesława Niemena, Andrzeja Sobczaka i Anny Jantar). 

Pretekstem dla wydarzeń, na które zapraszamy poznaniaków 26 czerwca, jest wydana na początku czerwca biografia Grzegorza Ciechowskiego autorstwa Piotra Stelmacha, redaktora radiowej Trójki. Na wieść o niedawnym akcie nadania ulicy, podjął on, wspólnie z Michałem Wiraszką z zespołu Muchy, rozmowy z muzykami Republiki. Efektem okazała się deklaracja wszystkich żyjących członków zespołu Republika oraz obu jego menedżerów o chęci spotkania się w Poznaniu z wielbicielami i docenienia w ten sposób inicjatywy upamiętnienia zmarłego kolegi.

Spotkanie z Republikanami rozpocznie się 26 czerwca o godzinie 18 przy ulicy Grzegorza Ciechowskiego (boczna od ul. Milczańskiej). Wspomnienie o muzyku wygłosi Piotr Stelmach, dokonane zostanie też symboliczne odsłonięcie nazwy ulicy, w którym wezmą udział przedstawiciele władz miasta. O godzinie 19 członkowie Republiki spotkają się z mediami i mieszkańcami miasta w Posnanii, gdzie o 19.30 w przestrzeni Forum Piotr Stelmach poprowadzi otwarte spotkanie autorskie wokół książki „Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”.

Organizatorem spotkań „Republika w Poznaniu – pamięci Grzegorza Ciechowskiego” jest Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania, we współpracy z Posnanią. – Od samego początku jesteśmy miejscem, w którym można spotkać cenionych artystów, blogerów i influencerów. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli gościć muzyków grupy Republika, którzy właśnie u nas upamiętnią legendę Grzegorza Ciechowskiego – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

Rzecznik Prasowy

Posnania

#all about lifestyle

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

tel. +48 519 842 330

O Posnanii

Posnania to nowoczesne miejsce, które łączy funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Szeroka oferta prezentowana na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni obejmuje 300 marek lokalnych i globalnych, w tym modę, usługi, restauracje i kawiarnie, multiplex, klub bilardowy i kręgielnię, fitness z basenem oraz place zabaw dla dzieci.

#all about lifestyle podkreśla unikatowy charakter Posnanii jako miejsca stawiającego na lifestyle, w którym można spędzić swój wolny czas, popracować czy poznać najnowsze trendy w modzie i kulturze.

Posnanię wyróżnia nowoczesna architektura, design oraz instalacje artystyczne, ponadstandardowa obsługa klientów oraz usługi oparte na technologiach i multimediach, które razem składają się na unikalny „customer experience”. 

Posnania została wielokrotnie nagrodzona w międzynarodowych konkursach branżowych. Ostatnimi wyróżnieniami są nagrody „Lidera Dostępności” w kategorii: Obiekt usługowy, ICSC European Shopping Centre Awards 2018 w kategorii: New Development, Extra Large Centres, ICSC VIVA Best-of-the-Best Awards oraz PRCH Retail Awards 2017 w kategoriach: „najlepsze nowe centrum handlowe roku” oraz „kampania otwarcia centrum handlowego roku”, a także dwie złote statuetki ICSC Solal Marketing Awards 2017. Wcześniej Posnania zdobyła wyróżnienia Poland Eurobuild Awards 2017 w kategorii New Shopping Centre of The Year, w konkursie CIJ Awards 2016 w kategorii Best Retail Development & Developer of the Year oraz w CEE Investment & Green Building Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year oraz CEE Retail Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year. Posnania została również doceniona przez jury konkursu European Property Awards 2015, w którym zdobyła tytuł zwycięzcy w kategorii Retail Development of the Year.

Posnania jest jednym z dwudziestu czterech obiektów handlowych w kraju zarządzanym przez Apsys Polska – wiodącego operatora branży w Polsce i we Francji.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności