Komputronik

27.03.2020

Rośnie zainteresowanie e-sportem podczas pandemii

Pandemia koronawirusa i wprowadzone środki bezpieczeństwa powodują, że znaczna część społeczeństwa została w domu. Dla wielu osób poszukujących rozrywki e-sport stał się tym, co zastępuje im spacery czy ćwiczenia na siłowniach. Jest też doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów.

E-sport jest jedną z nielicznych branż rozrywkowych, która w obliczu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa może działać względnie normalnie. Dzieje się tak, ponieważ opiera się głównie na wydarzeniach online, które mogą być swobodnie organizowane. To doskonała okazja do spróbowania swoich sił w najpopularniejszych tytułach takich jak: CS: GO, League of Legends, Fortnite czy FIFA 20, a także do zrozumienia zainteresowania dzieci i młodzieży tą formą sportu. Wielu rodziców na co dzień nie ma pojęcia, dlaczego i po co ich pociechy spędzają kilka godzin dziennie przed ekranem komputera czy konsoli. Dzięki wspólnej grze mogą nie tylko lepiej poznać zainteresowanie swoich dzieci, ale także w końcu zrozumieć, że e-sport to także doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, nauki strategicznego myślenia czy ćwiczenia refleksu.

Od początku wprowadzenia środków bezpieczeństwa na terenie całego kraju odnotowaliśmy dużo większe zainteresowanie sprzętem gamingowym wśród naszych klientów. W sklepie internetowym poszukują przede wszystkim nowych gier, ale chętnie kupują także słuchawki, myszki i kontrolery do gier. Dużą popularnością cieszą się także konsole: PlayStation 4, Xbox ONE czy Nintendo SWITCH. Część osób szuka także podzespołów takich jak karta graficzna, pamięć DRAM i procesory, które pozwolą rozbudować i wzmocnić posiadany już sprzęt - mówi Karol Tokarski, dyrektor e-commerce w Komputronik

Jak wynika z danych Komputronik w ostatnich dniach klienci najczęściej kupowali:

  • Myszkę HyperX Pulsefire Dart
  • Klawiaturę HyperX Alloy Core RGB
  • Słuchawki z mikrofonem HyperX Cloud Alpha
  • Monitor Samsung C24RG50FQUX

Najpopularniejsze gry w sklepie www.komputronik.pl to:

  • FIFA 20
  • God of War
  • Need For Speed Heat
  • Battlefield V

IEM 2020 – jedna z pierwszych ofiar koronawirusa

IEM to jedna z największych imprez e-sportowych na świecie. W tym roku po raz kolejny miała odbyć się w katowickim Spodku. Niestety w obawie i zdrowie uczestników wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, a gracze rywalizowali między sobą bez gorącego dopingu. Mimo to udało się wyłonić nowych mistrzów. Drużyna Natus Vincere zwyciężyła w CS:GO, a Rogue w w Starcraft II.

Widząc ogromne zainteresowanie e-sportem Komputronik przygotował pasaż Rozegraj To Po Swojemu, w którym można znaleźć komputery gamingowe, peryferia oraz akcesoria, które pozwolą na płynne granie i zgłębienie tajników e-sportu. Dodatkowo na wybrany sprzęt obowiązują rabaty sięgające nawet 1 200 zł!

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności