Posnania

08.06.2016

Rowerowe Flower Power

Pod hasłem Rowerowe Flower Power odbędzie się druga edycja Posnania Bike Parade. Impreza rozpocznie się w niedzielę 19 czerwca na Golęcinie, na terenie Ogrodu Dendrologicznego. Uczestnicy przejadą wspólnie na plażę miejską Rataje, gdzie odbędzie się finałowy koncert Ani Rusowicz i rodzinny piknik.

Posnania Bike Parade to kolorowe święto wszystkich rowerzystów, dla których rower jest wyrazem stylu życia. Już drugi rok z rzędu barwna parada przejedzie ulicami Poznania i zakończy się piknikiem na Plaży Miejskiej na poznańskich Ratajach. Na pierwszych 1 000 osób, które zarejestrują się na stronie www.posnaniabikeparade.pl lub na miejscu startu, czekają atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Centrum Posnania.

3, 2, 1…start!

Na starcie imprezy organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: pokaz akrobacji rowerowych, zajęcia plastyczne dla dzieci czy warsztaty z robienia kwiatowych ozdób. Przed samym startem wszyscy uczestnicy wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, a następnie ruszą w stronę mety. Imprezę poprowadzi znany i lubiany prezenter radiowy - Jankes.

Już od samego początku najciekawiej przebrane osoby będą mogły wziąć udział w konkursie fotograficznym. - Zachęcamy wszystkich rowerzystów do wystylizowania się w kwiatowe motywy, udekorowania swoich rowerów i przybycia na start imprezy – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu. - Pragniemy, by barwny korowód przykuł uwagę wszystkich mieszkańców miasta i całej Polski – dodaje. Osoby w najbardziej kolorowych stylizacjach będą mogły wygrać bony upominkowe oraz akcesoria rowerowe.

Szlakiem poznańskich parków prosto na metę

Tegoroczna trasa przejazdu wiedzie najbardziej malowniczymi miejskimi parkami. Z Golęcina uczestnicy przejadą przez Park Sołacki, następnie Park Wodziczki i Cytadelę. Dalej parada pojedzie ulicami Szelągowską, Garbary i Estkowskiego, gdzie odbije na Wartostradę. Stamtąd wzdłuż rzeki dojedzie aż do mostu Królowej Jadwigi, a dalej na Plażę Miejską Rataje.

Na mecie na uczestników imprezy będą czekać kolejne atrakcje: znakowanie rowerów, rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą stylizację oraz koncert Ani Rusowicz. Na miejscu będzie dostępna również strefa chillout’u.

Posnania dla rowerzystów

Posnania już od października będzie jednym z najbardziej przyjaznych miejsc dla rowerzystów w mieście. Wokół obiektu powstanie ponad 6 km, parkingi rowerowe, planowana jest też stacja rowerów miejskich, natomiast w samym Centrum znajdą się szatnie i natryski dla rowerzystów, a nawet punkt serwisowy. Wszyscy rowerzyści znajdą również wiele atrakcji dla siebie, ponieważ Posnania będzie szczególnie doceniać osoby poruszające się na rowerach. - Jeżdżąc na rowerze dbamy nie tylko o kondycję fizyczną, ale również skracamy czas dojazdu do pracy, czy po prostu spędzamy swój wolny czas wraz z rodziną i przyjaciółmi – mówi Marek Kaszewski, dyrektor Centrum. - Jako zarządzający centrum handlowym chcemy szczególnie promować tę formę aktywności – dodaje.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy

Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtual reality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 100 mln zł.

We wrześniu br. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności