Związek Miast Polskich

26.01.2017

Mieszkańcy mogą decydować o przyszłości miast. Nabór do programu Przestrzeń dla partycypacji

Zbliża się kolejny nabór do projektu grantowego „Przestrzeń dla partycypacji” realizowanego przez Związek Miast Polskich i fundacje działające na rzecz samorządów terytorialnych. Wszystkie gminy, które chcą otrzymać wsparcie w prowadzeniu konsultacji społecznych oraz 20 tys. zł na realizację indywidualnych projektów mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Projekt „Przestrzeń dla partycypacji” polega na wsparciu gmin w prowadzeniu konsultacji społecznych dokumentów planistycznych, przy aktywnym udziale mieszkańców. - Dzięki włączeniu mieszkańców w prace projektowe zyskają oni szansę współuczestniczenia w procesie budowania własnych miast oraz lepszego zrozumienia obowiązujących przepisów. Dodatkowo działanie to pozwoli uniknąć konfliktów na etapie wyłożenia dokumentów do publicznego wglądu – mówi Joanna Proniewicz, rzecznik prasowy Związku Miast Polskich.

W projekcie weźmie udział 26 gmin z całego kraju. Każda z nich otrzyma wsparcie w planowaniu przebiegu dokumentu planistycznego oraz w zakresie szkoleń, warsztatów i doradztwa specjalistów. Dodatkowo samorządy otrzymają grant na realizację indywidualnych planów konsultacji do wysokości 20 tys. zł.

Zgłoszenia będą przyjmowane przez formularz dostępny na stronie http://partycypacjaobywatelska.pl/przestrzen/formularz/

 

***

Związek Miast Polskich walczy o sprawy polskich miast. Reprezentuje interesy prawie 300 samorządów miejskich i na ich rzecz prowadzi lobbing legislacyjny. Aktywnie angażuje się w działania wspierające samorządność lokalną i decentralizację oraz dąży do lepszego rozwoju polskich miast.

Poprzez udział w licznych gremiach krajowych i międzynarodowych stara się być aktywnym
i skutecznym ambasadorem spraw samorządowych oraz partnerem merytorycznym polskich miast.

Związek Miast Polskich stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy miastami. Umożliwia dzielenie się wiedzą i umiejętnościami oraz najlepszymi praktykami pochodzącymi z miast. Wyjątkowość współpracy w ramach stowarzyszenia polega na stałej lub doraźnej możliwości kooperacji z innymi miastami.

Związek zapewnia także wsparcie eksperckie dla miast. Wspomaga je w bieżącym i strategicznym zarządzaniu poprzez System Analiz Samorządowych - największą samorządową bazę danych statystycznych o miastach.

Promuje dobre praktyki nowoczesnego i innowacyjnego zarządzania samorządowymi wspólnotami mieszkańców poprzez działalność informacyjną i wydawniczą. Organizuje konferencje tematyczne, seminaria i warsztaty.

***

Joanna Proniewicz

rzecznik prasowy ZMP

tel. 61 633 50 54, 601 312 741

joanna.proniewicz@zmp.poznan.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności