Tubądzin

13.11.2019

Scoria - kolejna odsłona premierowych kolekcji Macieja Zienia

Po kolekcji LUCID, balansującej między czernią a bielą, przyszedł czas na kreację SCORIA, która łączy ze sobą mat i błysk oraz sięga do inspiracji lastryko, które przełamuje elegancją w stylu glamour.

Maciej Zień przyzwyczaił już odbiorców swoich kolekcji do tego, że nieustannie inspiruje się nie tylko różnymi stylami, ale też miejscami, materiałami, czy przyrodą. Płytki ceramiczne, które przenosiły nas designem do Barcelony, Londynu czy Tokio; wielkoformatowe kolekcje inspirowane najbardziej eleganckimi marmurami świata czy kolekcje pełne przepychu i elegancji – to tylko niektóre z propozycji projektanta, doskonale znane klientkom i klientom Ceramiki Tubądzin.

Najnowsza kolekcja SCORIA, której premiera odbyła się na bolońskich targach Cersaie, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem także podczas ostatnich targów Warsaw Home. 

SCORIA, w formacie 33x90 cm sięga w niebanalny sposób po naturalny kamień oraz lastryko, które światowi projektanci i architekci kreatywnie wykorzystują już od kilku sezonów. Polski projektant postanowił połączyć je jednak z elementami glamour, stawiając na niebanalne mozaiki, królewskie złoto, elegancką czerń i dostojną biel.

Maciej Zień wydaje się w sposób przewrotny grać z inspiracjami zaczerpniętymi z natury i uwypuklać jej nieoczywistości. I tak jak w naturze przekrój poprzeczny kamienia odsłania często detale o różnym kolorze czy powierzchni, tak w kolekcji Scoria projektant połączył mat i błysk, chropowatość i glamour, szarości, brązy i chropowatości kamienia z elegancką bielą i czernią.

W skład kolekcji SCORIA wchodzą płytki ścienne, mozaiki i elegancka listwa ścienna.

Scoria White to płytka 898x328 mm (cena: 159,90 zł za m2) o błyszczącym wykończeniu i nieco niejednorodnej kolorystycznie białej powierzchni. Towarzyszy jej biała, strukturalna płytka Scoria White STR, w tym samym rozmiarze, której lico pokryte pokrywają poziome wyżłobienia, układające się w wąskie paski (cena: 169,74 zł za m2).

Nadają one przestrzeni klasycznej elegancji, ale przez to, że są nie są idealnie białe czy perfekcyjnie gładkie, mogą stanowić samodzielny zestaw, który – uzupełniony dodatkami w ulubionym przez nas stylu stworzy słoneczną, śródziemnomorską łazienkę.

W kolekcji znaleźć można także dwie przeciwstawne kolorystycznie propozycje płytek ściennych (obie w wymiarach 898x328 mm): czarna Scoria Black, której powierzchnia nawiązuje z jednej strony do lastryko, z drugiej, do zwykłego kamienia, z którego można wydobyć niezwykłe wzory (cena: 159,90 zł za m2) oraz Scoria Black STR, strukturalnie identyczna ze swoją białą odpowiedniczką (cena: 169,74 zł za m2).

Z pewnością jednak płytki, które nadają kolekcji niezwykłości i które do tej pory trudno było znaleźć na polskim rynku, to mozaiki w trzech dostępnych wariantach kolorystycznych, których bazę stanowią bardzo modne obecnie heksagony. Łącząc je ze sobą, projektant uzyskał nowy, trójwymiarowy kształt żłobień w płytce, który nadaje ścianie niespotykany dotąd wygląd. Mozaiki o wymiarach 192x165 mm i cenie 29,89 zł za sztukę wybrać można w wariancie Scoria Black - ciemnoszarym, kamiennym lub Scoria White – kolorze niejednorodnej bieli. Dodatkowo mozaika Scoria Black 1 zawiera elementy złotych zdobień, wyodrębniających żłobienia w kształcie trójkątów.

Wszystkie mozaiki łączą w sobie elementy matowe i błyszczące, co jedynie wzmacnia wizualny efekt tej kreacji.

Płytki z kolekcji SCORIA świetnie łączą się z polerowaną płytką gresową Scoria White na posadzce, o wymiarach 598x598 mm (cena: 199,88 zł za m2). Kolekcji towarzyszy także listwa ścienna Steel Black Pol o metalicznym połysku, która doskonale komponuje się z każdym elementem kolekcji.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności