SM Mlekpol

14.03.2017

SM MLEKPOL w finale rywalizacji o prestiżowy tytuł

Ser Królewski z Kolna oraz nowoczesna linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG w ZPM Kolno w grupie finalistów nominowanych do miana Podlaskiej Marki 2017.

21 finalistów Podlaskiej Marki wyłoniło 17-osobowe jury, w skład którego weszli wybitni specjaliści różnych branż, m.in eksperci ds. gospodarki i nowoczesnych technologii, przedstawiciele mediów, organizacji pozarządowych oraz delegaci Rady Przedsiębiorczości. Obradom przewodniczył Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego.

To już 13 edycja konkursu. Tym razem wybierano spośród 179 zgłoszonych kandydatur. Mlekpolowski ser Królewski z  Kolna powalczy o zaszczytne miano  w kategorii produkt, natomiast nowoczesna linia do produkcji serów oraz ekologiczna kotłownia ze stacją LNG w ZPM Kolno, w kategorii inwestycje.

Laureatów Podlaskiej Marki wyłoni Kapituła Nagrody. Swoją Podlaską Markę wybiorą też internauci.  Głosować można do 2 kwietnia b.r. za pośrednictwem strony http://podlaskamarka.pl/

Zwycięzców konkursowej rywalizacji poznamy 27 kwietnia br. podczas Gali Finałowej, w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 

Kontakt dla mediów:

Kamila Syroka

rzecznik prasowy

SM MLEKPOL

email: kamila.syroka@v5group.pl

mobile: +48 505 223 467

 

Królewski z Kolna od SM MLEKPOL

Szlachetny ser dojrzewający typu szwajcarskiego. Powstaje z najwyższej jakości mleka od krów wypasanych na nieskażonych przemysłem łąkach Podlasia. Królewski z Kolna ma słodkawy, lekko orzechowy smak i aromat. Charakteryzuje go elastyczny, zwarty miąższ o bladożółtej barwie i regularnych oczkach wielkości oliwek lub wiśni.

Królewski z Kolna od SM MLEKPOL jest znakomitym dodatkiem do kanapek i sałatek. Jest nieodzownym elementem deski serów. Jego smak idealnie komponuje się z orzechami włoskimi, owocami jak również winem. Królewski z Kolna dostępny jest w blokach 3,5 i 5 kilogramowych. Największą popularnością wśród konsumentów cieszy się jego forma konfekcjonowana. Królewski z Kolna w plastrach można kupić zarówno w porcjach 150 g jak również w familijnych opakowaniach o gramaturze 1 kg.

SM MLEKPOL, ZPM KOLNO – nowoczesna linia do produkcji serów, ekologiczna kotłownia ze stacją LNG.

Nowoczesna linia do produkcji serów firmy OBRAM S.A. to kolejna z inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w ZPM Kolno, słynącym z produkcji wysokiej jakości serów dojrzewających. Linia spełnia najwyższe światowe standardy technologiczne. Jej moce przerobowe to ok. 400 tys. litrów mleka na dobę i produkcja 41 ton sera. Uruchomienie linii pozwoliło na likwidację dwóch wyeksploatowanych ciągów technologicznych : w ZPM Kolno i ZPM Zambrów. Produkowany asortyment  to: Salami, Havarti, sery typu śmietankowego i Tylżycki.

W lipcu 2016 r. w ZPM Kolno uruchomiono nową, ekologiczną kotłownię firmy Vissman. Nowoczesna instalacja gwarantuje brak emisji zanieczyszczeń do środowiska, znacznie mniejsze zużycie wody, bardziej oszczędne zużycie energii, szybszą reakcję na zmiany zapotrzebowania na parę. Jest bezobsługowa, w pełni zautomatyzowana. Jest to pierwsza inwestycja tego typu, w mieście Kolno.

Kotłownia ogrzewana jest płynnym gazem - metanem. Dzięki nowoczesnej instalacji, ZPM Kolno zyskał dostęp do niezależnego źródła energii cieplnej, z możliwością jego magazynowania. To ekologiczne i bardzo wydajne paliwo, którego zaletą jest też zredukowana objętość, co obniża koszty transportu i magazynowania. Zainstalowana stacja LNG firmy Barter SA. spełnia wysokie wymagania odbioru gazu, przy zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Wydajność stacji LNG pozwala na zaspokojenie maksymalnego zapotrzebowania o wielkości 800 metrów sześciennych na godzinę oraz na magazynowanie 120 metrów sześciennych gazu ziemnego.

 

O SM MLEKPOL

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce.  Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM MLEKPOL przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów.

Produkty MLEKPOL-u powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Milko, Białe, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska.

Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia MLEKPOL.

SM MLEKPOL była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, w tym tytułem największego Pracodawcy Podlasia. Za swoje wyroby Spółdzielnia mleczarska MLEKPOL otrzymała m.in. złote medale  w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Food w 2015 r., za Maślankę Mrągowską i serek homogenizowany o smaku waniliowym ROLMLECZ a w 2016 r. za mleko Łaciate Junior, Mleko Zsiadłe MLEKPOL oraz ser dojrzewający Złoty Mazur w plastrach.

Mleko ŁACIATE zostało nagrodzone prestiżowym tytułem Podlaskiej Marki a  przez konsumentów - „Ulubionej Marki 2015” i Hitu Handlu. Otrzymało również „Złoty paragon” 2016 r. a wersja dla najmłodszych - Łaciate Junior 3,8% została wybrana „Przebojem FMCG” 2016 r.  Jogurt Grecki MLEKPOL i śmietanka Łaciata 36% zyskały miano Najlepszego Produktu 2016.

MLEKPOL gwarantuje najwyższą jakość i naturalny smak produktów.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności