Schur Flexibles Poland

14.09.2016

25 lat produkcji dla światowych marek. Schur Flexibles Poland obchodzi swój jubileusz

Wiodący producent opakowań giętkich Schur Flexibles Poland, w miniony weekend świętował swoje 25-lecie. W siedzibie firmy, w podpoznańskim Bogucinie, odbył się jubileuszowy, rodzinny piknik, w trakcie którego uhonorowano pracowników z najdłuższym stażem i największymi zasługami dla firmy.

Schur Flexibles Poland istnieje na polskim rynku od 1991 r. Należy do globalnej grupy kapitałowej Schur Flexibles Group. Specjalizuje się w produkcji opakowań do branży higienicznej, spożywczej i tytoniowej, z których na co dzień korzystają konsumenci na całym świecie. Firma dysponuje jednym z najlepiej wyposażonych laboratoriów w branży opakowaniowej, dzięki czemu jest w stanie zaprojektować najbardziej innowacyjne rozwiązania. Schur Flexibles Poland jest jednym z większych pracodawców w regionie. Zatrudnia ponad 200 osób i generuje roczny obrót w wysokości 30 mln EUR. Rocznie przedsiębiorstwo wytwarza ponad 6 tys. ton opakowań foliowych.

Najważniejsi są ludzie

W trakcie jubileuszowej imprezy przygotowano wiele atrakcji dla pracowników – osób, którym firma zawdzięcza swój sukces i ich rodzin. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne w malowaniu na folii czy w trakcie zabawy w specjalnie przygotowanej strefie dziecka. Na dorosłych czekały testy sprawnościowe, do wykonania których wymagana była współpraca z pozostałymi kolegami i koleżankami z pracy. – To nie sprzęt i technologia odpowiadają za wyniki firmy. To ludzie, nasi pracownicy tworzą klimat przedsiębiorstwa i to dzięki nim jesteśmy liderem w branży – mówi dr Marek Pawlak, prezes firmy. – Piknik to doskonała okazja do zacieśnienia więzów wśród naszej załogi, jeszcze lepszego poznania się i spędzenia czasu z rodzinami – dodaje.

Głównym punktem imprezy było zwiedzanie niedostępnych na co dzień linii produkcyjnych. Rodziny pracowników miały okazję zobaczyć jak wygląda ich praca, poznać proces produkcji folii i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat branży fleksograficznej.

Innowacyjna firma 2016 r.

Firma w tym roku została doceniona za jeden ze swoich podstawowych produktów – worek z laminatu z nadrukiem fleksograficznym, który jest na co dzień wykorzystywany w produktach sypkich, higienicznych i cukierniczych. Nagrodę Luminatus, która trafia do najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców odebrał prezes firmy dr Marek Pawlak – Największe zalety naszego opakowania to przede wszystkim możliwość jego wielokrotnego otwarcia i zamknięcia, kontrola porcji oraz ochrona przed promieniowaniem UV – mówi dr Marek Pawlak.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności