Posnania

07.07.2016

Sesja zdjęciowa IN POSNANIA

Sesja zdjęciowa „IN POSNANIA” autorstwa Szymona Brodziaka została nagrodzona brązowym medalem na międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris 2016. Sesja z udziałem absolwentek Poznańskiej Szkoły Baletowej miała miejsce na terenie budowy centrum Posnania. Wyróżnione prace zostaną wystawione  w galerii Espace Beaurepaire w Paryżu, 12 lipca 2016 oraz opublikowane w Rocznym Albumie Px3.

Px3 to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w Europie, którego jury składa się z międzynarodowych autorytetów w branży fotograficznej z Paryża, Londynu i Nowego Jorku. W jubileuszowej 10. edycji konkursu, jury Px3 wyłoniło zwycięzców spośród tysięcy zgłoszeń z ponad 85 krajów.

Autorem wyróżnionych zdjęć „IN POSNANIA” jest Szymon Brodziak – światowej sławy fotograf pochodzący z Poznania, specjalizujący się w niekonwencjonalnych czarno-białych artystycznych sesjach fotograficznych. Brodziak został też uhonorowany tytułem Najlepszego Fotografa Reklamowego Roku w tegorocznej edycji konkursu. Zwycięska sesja to projekt dla marki Bizuu pt. „Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu”, która otrzymała Złoty Medal w kategorii Moda oraz Srebrny Medal w kategorii Prasa.

Ponadto Brodziak zdobył też Brązowy Medal za Kalendarz Rossmann. Pulę nagród polskiego fotografa w tym prestiżowym konkursie uzupełnia aż 7 wyróżnień w kategorii Sztuka, Portret, Moda oraz Uroda m.in. za edytorial Rolls Royce Wraith oraz kalendarz z Leonorą Jiménez.

Nietypowy mariaż

Sceneria cyklu „IN POSNANIA” ma charakter unikalny – sesja została zorganizowana przez inwestora na terenie Posnanii, która zmienia się każdego dnia. W jedyny dla siebie sposób autor zdjęć zderzył delikatność i wysublimowane piękno z ascetycznym charakterem trwającej jeszcze budowy: surowe ściany, rusztowania, niewykończone przestrzenie. Na potrzeby sesji wybrano dziesięć planów zdjęciowych, wewnątrz i na zewnątrz budynku, które budują nastrój zdjęć. - Zawsze chciałem zrealizować sesję zdjęciową z baletnicami, która pokazałaby połączenie subtelności z wielkim rozmachem. Okazją do tego była Posnania – ogromna przestrzeń, a zarazem miejsce, które chce być blisko ludzi i dla ludzi  - mówi Szymon Brodziak, autor zdjęć. – Do projektu zaprosiłem tancerki z Poznańskiej Szkoły Baletowej, na co dzień związane z naszym miastem, które pozowały na tle monumentalnej scenerii wielkiej budowy – dodaje.

Całość materiału zdjęciowego zostanie udostępniona szerokiej publiczności i zaprezentowana w formie wystawy zorganizowanej w przestrzeni publicznej, na promenadzie łączącej centrum Posnania z Rondem Rataje.

Link do nagrodzonych zdjęć:

www.px3.fr/winners/zoom2.php?eid=1-66985-16

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy

Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtual reality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 100 mln zł.

We wrześniu br. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

 

Szymon Brodziak

"Jesteś tym, co widzisz" - twierdzi Szymon Brodziak, urodzony w 1979 r w Poznaniu, słynący z niebanalnych, często kontrowersyjnych czarno-białych kampanii reklamowych. Pierwszy Polak i najmłodszy fotograf, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Z wykształcenia ekonomista - z pasji fotograf. Porzucił rodzinny interes, aby asystować przy sesjach mody i kampaniach wizerunkowych, które dziś są głównym polem jego działalności. Od 2006 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i w Europie - w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012 - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Brodziak został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. W 2013, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, jury FashionTV Photographers Awards uznało go za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych.

Pierwszy album fotograficzny Szymona "Brodziak ONE" miał swoją oficjalną premierę w Rzymie pod koniec 2014 roku. Zawiera on ponad 300 monochromatycznych zdjęć podsumowujących ostatnie 10 lat zawodowej działalności fotografa. Od 2013, Brodziak prowadzi również swoją autorską galerię fotografii w Poznaniu.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności