Posnania

08.10.2016

Sesja zdjęciowa IN POSNANIA

Sesja zdjęciowa „IN POSNANIA” autorstwa Szymona Brodziaka została nagrodzona dwoma wyróżnieniami na międzynarodowym konkursie International Photography Awards 2016. Zdjęcia z udziałem absolwentek Poznańskiej Szkoły Baletowej miały miejsce na terenie budowy Posnanii. Mieszkańcy miasta będą mogli zobaczyć efekt prac już od 19 października w Galerii Plenerowej na Alei Artystów.

International Photography Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie, którego jury składa się z międzynarodowych autorytetów w branży fotograficznej. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad siedemnaście tysięcy prac, z ponad stu sześćdziesięciu krajów.

Autorem wyróżnionych zdjęć „IN POSNANIA” jest Szymon Brodziak – światowej sławy fotograf pochodzący z Poznania, specjalizujący się w niekonwencjonalnych czarno-białych artystycznych sesjach fotograficznych.

Jest to już drugie wyróżnienie sesji zdjęciowej. Wcześniej została ona nagrodzona brązowym medalem na międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris 2016

Nietypowy mariaż

Sceneria cyklu „IN POSNANIA” ma charakter unikalny – sesja została zorganizowana przez inwestora na terenie budowy Posnanii, która zmieniała się każdego dnia. W jedyny dla siebie sposób autor zdjęć zderzył delikatność i wysublimowane piękno z ascetycznym charakterem trwającej jeszcze budowy: surowe ściany, rusztowania, niewykończone przestrzenie. Na potrzeby sesji wybrano dziesięć planów zdjęciowych, wewnątrz i na zewnątrz budynku, które budują nastrój zdjęć. - Zawsze chciałem zrealizować sesję zdjęciową z baletnicami, która pokazałaby połączenie subtelności z wielkim rozmachem. Okazją do tego była Posnania – ogromna przestrzeń, a zarazem miejsce, które chce być blisko ludzi i dla ludzi  - mówi Szymon Brodziak, autor zdjęć. – Do projektu zaprosiłem tancerki z Poznańskiej Szkoły Baletowej, na co dzień związane z naszym miastem, które pozowały na tle monumentalnej scenerii wielkiej budowy – dodaje.

Całość materiału zdjęciowego zostanie udostępniona szerokiej publiczności i zaprezentowana w formie wystawy zorganizowanej w przestrzeni publicznej, na Alei Artystów, łączącej Posnanię z Rondem Rataje.

Link do nagrodzonych zdjęć:

http://photoawards.com/winner/zoom.php?eid=8-122946-16

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy

Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtual reality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 100 mln zł.

We wrześniu br. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

Szymon Brodziak

"Jesteś tym, co widzisz" - twierdzi Szymon Brodziak, urodzony w 1979 r w Poznaniu, słynący z niebanalnych, często kontrowersyjnych czarno-białych kampanii reklamowych. Pierwszy Polak i najmłodszy fotograf, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Z wykształcenia ekonomista - z pasji fotograf. Porzucił rodzinny interes, aby asystować przy sesjach mody i kampaniach wizerunkowych, które dziś są głównym polem jego działalności. Od 2006 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i w Europie - w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012 - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Brodziak został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. W 2013, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, jury FashionTV Photographers Awards uznało go za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych.

Pierwszy album fotograficzny Szymona "Brodziak ONE" miał swoją oficjalną premierę w Rzymie pod koniec 2014 roku. Zawiera on ponad 300 monochromatycznych zdjęć podsumowujących ostatnie 10 lat zawodowej działalności fotografa. Od 2013, Brodziak prowadzi również swoją autorską galerię fotografii w Poznaniu.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności