SM Mlekpol

06.11.2018

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol Liderem Rynku Spożywczego

Spółdzielnia Mleczarska z Grajewa została uhonorowana prestiżową nagrodą Lidera Rynku Spożywczego podczas XI Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie. To szczególne wyróżnienie zostało przyznane Mlekpolowi w uznaniu realizowanego przez Spółdzielnię planu inwestycyjnego. Jury podkreśliło konsekwencję i odwagę działań Mlekpolu.

 

O inwestycjach i najbliższych planach Mlekpolu opowiada Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Spółdzielni, która odebrała nagrodę podczas wczorajszej uroczystej Gali.

  

Mlekpol otrzymał nagrodę Lidera Rynku Spożywczego za odważne spojrzenie w przyszłość
i realizację ambitnego planu inwestycyjnego. Co wyróżnia Państwa inwestycje na tle innych firm branży spożywczej ?

 

Cieszy nas ta nagroda i fakt, że działania Spółdzielni zostały docenione przez Jury. Od wielu lat konsekwentnie prowadzimy politykę inwestycyjną. Nasze zakłady produkcyjne są nieustannie zmieniane i unowocześniane. Wprowadzamy optymalne rozwiązania  technologiczne,  modernizujemy linie produkcyjne i budujemy nowe. Wszystkie inwestycje realizujemy w trosce o środowisko naturalne
i w oparciu o politykę zrównoważonego rozwoju. Wyróżnia nas konsekwencja i ciągłe doskonalenie. Jesteśmy liderem rynku mleczarskiego i chcemy dawać dobry przykład innym firmom.

 

Wspominane przez Panią inwestycje wymagają zaangażowania ogromnych środków. W tym roku podjęli Państwo decyzję o podniesieniu nakładów do rekordowego poziomu 300 milionów złotych.

 

Realizacja planów inwestycyjnych nie byłaby możliwa, gdyby nie zaufanie rolników - właścicieli Spółdzielni. To dzięki zaangażowaniu ich pieniędzy możemy podejmować decyzje rozwijające Mlekpol
i pozwalające utrzymać silną pozycję rynkową. Oczywiście konsumenci, którzy zaufali jakości
i naturalności naszych produktów, to drugi najważniejszy filar inwestycji Spółdzielni. Patrzymy
w przyszłość, reagujemy na potrzeby rynku i dbamy o jakość oferowanych produktów i usług.

 

Jakie jest najważniejsze wyzwanie inwestycyjne Mlekpolu pod koniec 2018 roku i na początku przyszłego?

 

Obecnie trwają intensywne prace wykończeniowe  największej naszej inwestycji – budowy Zakładu Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie. Już w przyszłym roku będziemy mogli poszerzyć nasze portfolio o kolejne produkty oparte na białkach serwatkowych i mlecznych. To grupa produktów szczególnie ważna dla przemysłu spożywczego oraz eksportu. Przewidujemy też linię produktów w standardzie baby food. Co przyniesie dla Mlekpolu  przyszły rok? Jestem przekonana, że będziemy konsekwentnie rozwijać Spółdzielnię, w oparciu o trendy rynku spożywczego.

 

 

Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie to prestiżowe spotkanie branży spożywczej organizowane przez  3 redakcje związane z magazynem Rynek Spożywczy. W tym roku 5 i 6 listopada odbyła się XI edycja Forum. Podczas uroczystej gali zostały wręczone  nagrody firmom, których działalność zdecydowanie wyróżniała się w polskim sektorze żywnościowym.  

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Bartosz Grochal

rzecznik prasowy

SM MLEKPOL

email: bartosz.grochal@v5group.pl

mobile: +48 505 223 467

 

O SM MLEKPOL

 

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych 
w Polsce.  Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM Mlekpol przekroczyła granicę 1,7 mld litrów skupionego mleka rocznie. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od blisko 10 000 producentów. Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

Mlekpol w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Maślanka Mrągowska, Milko, Mazurski Smak, Mlekpol, Rolmlecz oraz Białe.

Ponad 30% wyrobów Spółdzielni jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy 
i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia Mlekpol.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, w tym tytułem największego Pracodawcy Podlasia czy Perłą Polskiej Gospodarki. Za swoje wyroby Mlekpol od wielu lat otrzymuje Złote Medale w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Food. W  2017 roku medale otrzymały Chłodnik warzywny Mlekpol, oraz nowość na rynku Serek Łaciatydo smarowania 
z suszonymi pomidorami. W tym samy roku mleko Łaciate Świeżezdobyło wyjątkowy tytuł Najwyższej Smakowitości, przyznany przez Polski Instytut Badań Jakości, a mleko Łaciate UHT 2%powtórnie otrzymało tytuł Hit Handlu podobnie jak ser w plastrach Gouda 150 g. Marka Łaciate zdobyła tytuł Superbrands  i Superbrands Podlaska Marka.

 

Mlekpol gwarantuje najwyższą jakość i naturalny smak produktów.

  •  
 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności