SM Mlekpol

25.10.2018

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol ambasadorem polskiego eksportu

Podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Marriott,  Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Mlekpolu, odebrała nagrodę – tytuł Ambasadora Polskiego Eksportu Spożywczego. To prestiżowe wyróżnienie  Spółdzielnia Mleczarska z Grajewa otrzymała za sukcesy w eksporcie produktów spożywczych i promocje Polski na arenie międzynarodowej.

  

Gala wręczania nagród, organizowana przez magazyn Food from Poland, odbyła się pod koniec września w hotelu Marriot w Warszawie. Uroczystość była zakończeniem Kongresu Eksportu Spożywczego, spotkania największych firm odnoszących sukcesy na rynkach międzynarodowych, ale również organizacji wspierających eksport, ambasad i przedstawicieli podmiotów zainteresowanych nawiązaniem współpracy handlowej z rynkiem polskim.

 

To bardzo ważne wyróżnienie dla Mlekpolu. Ponad 30%  naszych wyrobów jest eksportowanych na rynki zagraniczne.  Mleko i produkty z niego produkowane przez naszą Spółdzielnię znalazły swoich odbiorców w większości krajów europejskich, Ameryce Południowej, Azji oraz krajach Dalekiego Wschodu. Nasze marki, na przykład Łaciate,  można znaleźć m.in. w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Algierii, Indonezji czy na Filipinach. Bardzo nas cieszy, że zagraniczni odbiorcy doceniają polskie mleko i produkty przez nas wytwarzane. To prawdziwa wizytówka naszego kraju – podsumowała odbiór nagrody Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Mlekpolu.

 

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol jest liderem eksportu produktów nabiałowych w Polsce. Największym zainteresowaniem zagranicznych kontrahentów Spółdzielni cieszą się sery, masło, mleko, śmietanki Łaciate, produkty o przedłużonej trwałości (UHT) oraz  proszki mleczne. Zagraniczni odbiorcy doceniają
i podkreślają jakość produktu oraz stabilność współpracy, jaką zapewnia Mlekpol w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

Mlekpol w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Maślanka Mrągowska, Milko, Mazurski Smak, Mlekpol, Rolmlecz oraz Białe.

Ponad 30% wyrobów Spółdzielni jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy
i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia Mlekpol.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, w tym tytułem największego Pracodawcy Podlasia czy Perłą Polskiej Gospodarki. Za swoje wyroby Mlekpol od wielu lat otrzymuje Złote Medale w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Food. W  2017 roku medale otrzymały Chłodnik warzywny Mlekpol, oraz nowość na rynku Serek Łaciaty do smarowania
z suszonymi pomidorami. W tym samy roku mleko Łaciate Świeże zdobyło wyjątkowy tytuł Najwyższej Smakowitości, przyznany przez Polski Instytut Badań Jakości, a mleko Łaciate UHT 2% powtórnie otrzymało tytuł Hit Handlu podobnie jak ser w plastrach Gouda 150 g. Marka Łaciate zdobyła tytuł Superbrands  i Superbrands Podlaska Marka.

 

Mlekpol gwarantuje najwyższą jakość i naturalny smak produktów.

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Bartosz Grochal

rzecznik prasowy

SM MLEKPOL

email: bartosz.grochal@v5group.pl

mobile: +48 505 223 467

 

 

O SM MLEKPOL

 

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych
w Polsce.  Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM Mlekpol przekroczyła granicę 1,7 mld litrów skupionego mleka rocznie. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od blisko 10 000 producentów. Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności