Tubądzin

12.08.2019

„Tubądzin Arena Design – Wellbeing” na festiwalu Prostoneba w Kijowie

Za nami trzecia zagraniczna odsłona programu skierowanego do architektów, tym razem w Kijowie. Po edycjach w Budapeszcie i Lwowie przyszedł czas na spotkanie z architektami z największych miast Ukrainy.

Ceramika Tubądzin od wielu lat stawia na współpracę z architektami – są oni nie tylko partnerami biznesowymi, ale też kreatywną inspiracją dla firmy. Śledzą trendy, doskonale znają potrzeby swoich klientów, wiedzą jakie rozwiązania są w danym sezonie najmodniejsze, a które zawsze wygrywają ponadczasowością. Dlatego spotkania, rozmowy i praca z architektami z całego świata jest dla Ceramiki Tubądzin nie do przecenienia.

Po kwietniowym debiucie programu „Tubądzin Arena Design – Wellbeing” na Targach Construma W Budapeszcie, a następnie podczas festiwalu Wieża (Vezha) we Lwowie, na przełomie czerwca i lipca, przyszedł czas na ukraińską stolicę. Festiwal Architektury Prostoneba w Kijowie, którego pierwsza edycja odbyła się we Lwowie latem 2015 r. to przede wszystkim przestrzeń  komunikacji i wymiany doświadczeń między architektami, projektantami, urbanistami, artystami i producentami. „Prostoneba” oznacza literalnie (i poetycko zarazem) „pośród nieba”. W powszechnym użyciu znaczy to jednak „w plenerze” czy też „na dworze”. I dlatego właśnie panele i festiwalowe dyskusje odbywały się na świeżym powietrzu. Goście mogli także zwiedzać stoiska producentów.

Panele Ceramiki Tubądzin, które odbyły się 27 i 28 lipca cieszyły się ogromną popularnością. Dzięki zaangażowaniu i świadomym rynkowo działaniom przedstawicieli handlowych firma zbudowała na rynku ukraińskim silne relacje z architektami, owocujące zaufaniem i ścisłą współpracą. Tubądzin jest na Ukrainie bardzo znaną i cenioną marką w branży płytek ceramicznych, dlatego w panelach wzięło udział ok 170 architektów i przedstawicieli branży – z Ukrainy i spoza niej.

Ewa Kryszkiewicz, manager do spraw rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin, która jest autorką projektu międzynarodowych spotkań z architektami i tym razem pełniła rolę moderatorki i wykładowczyni. Poprowadziła spotkanie z architektami na temat roli tzw. dobrostanu w życiu człowieka w kontekście ciągłych zmian na świecie i w odniesieniu do zadań i możliwości, które stoją przed branżą architektoniczną. I tak jak w poprzednich edycjach, tak i podczas kijowskiego festiwalu 15 biur architektonicznych wzięło udział w konkursie na projekt przestrzeni przyszłości uwzględniającej szeroko pojęty dobrobyt jego użytkowników – z nastawieniem na klientów, których na co dzień obsługuje dane biuro.

Wspaniałe biura architektoniczne z Ukrainy tworzyły nowe koncepcje przestrzeni, uwzględniające warunki technologiczne, ekonomiczne i społeczne, które podlegają ciągłym zmianom. Pracowaliśmy w klimacie zaangażowanych dyskusji związanych z przyszłością, zagrożeniami dla świata, ekologią. Nastawione była one na realne propozycje zmian w świecie, w który potrzeby człowieka są na pierwszym miejscu – mówi Ewa Kryszkiewicz.

Uczestnicy spotkania mieli za zadanie stworzyć trójwymiarowe makiety wykorzystując dostępne materiały, mając na uwadze użycie wielkoformatowych płyt ceramicznych w planowaniu przestrzeni. Na wykonanie projektu przeznaczone były trzy godziny, a hasłem przewodnim konkursu było: „Human Space in the Future: Wellbeing”. Laureaci konkursu, autorzy najlepszych prac, ukraińscy architekci: Antonina Shvets, Svitlana Hryhurko oraz Maksyn Shapovalov odwiedzą tegoroczne targi Cersaie w Bolonii, wraz z Ceramiką Tubądzin.

Jak informują organizatorzy: To dla nas wielkie szczęście, że zjednoczyliśmy na festiwalu specjalistów zainteresowanych rozwojem architektury, wzornictwa i budownictwa na Ukrainie. Festiwalowa scena przez trzy dni jest otwarta dla ukraińskich i zagranicznych architektów, projektantów, producentów i deweloperów, którzy prezentują swoje projekty, opowiadają o najnowszych technologiach i osiągnięciach branżowych. W tym roku festiwal odwiedziło ponad 5 tysięcy gości.

Organizatorami wydarzenia jest Biuro Architektoniczne i Projektowe Agencja Zdorenko. Wydarzenie patronatem i wsparciem objął najważniejszy magazyn wnętrzarski na Ukrainie – Prima Interior.

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin,

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności