Tubądzin

09.08.2019

Tubądzin finalistą konkursu Dobry Wzór 2019

Spośród 187 produktów i usług, nominowanych w 26. edycji konkursu Dobry Wzór, wyróżnione zostały aż dwie kolekcje Ceramiki Tubądzin. Do finału  zakwalifikowała się kolekcja House of Tones oraz kreacja Doroty Koziara - wielkoformatowa kolekcja Cielo e Terra.

Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W konkursie wyłaniane są najlepiej zaprojektowane i wyróżniające się designem produkty i usługi na rynku polskim, wyselekcjonowane w dziewięciu kategoriach: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały produkcyjne, transport i komunikacja oraz moda i akcesoria. W tym roku eksperci konkursu Dobry Wzór docenili Ceramikę Tubądzin, typując do finału aż dwie jej kolekcje.

Do współpracy nad Cielo e Terra Ceramika Tubądzin zaprosiła światowej klasy designerkę i artystkę, Dorotę Koziara. Kolekcja jej autorstwa nawiązuje do  kolorystyki rodzimych łąk i pól, podkreślając tym samym piękno i harmonię polskiego krajobrazu. Składa się z dziewięciu płyt w pastelowych, stonowanych i pudrowych kolorach, które pozwalają na tworzenie nieograniczonych kompozycji aranżacyjnych oraz wpisują się w najnowsze trendy kolorystyczne. Charakterystyczna dla kolekcji Cielo e Terra  barwiona masa gwarantuje kolekcji wysokie parametry techniczne, przez co nadaje się ona znakomicie zarówno do projektów przestrzeni publicznych, na elewacje, oraz do wnętrz prywatnych. W ofercie dostępne są płytki w formacie 120x240 cm, 120x120 cm, 60x120 cm oraz 60x60cm.

Z kolei kolekcja House of Tones łączy w sobie lekkość i zwiewność naturalnych tkanin z wyjątkowymi zdobieniami wykonanymi z wykorzystaniem najcenniejszych jubilerskich kruszców – złota i mosiądzu. W skład kolekcji wchodzi pięć propozycji matowych płytek w rozmiarze 33 x 90 cm, których strukturalne nadruki przywołują sploty delikatnych materiałów – bawełny i lnu. Dostępne są one w kolorach bieli, beżu, szarości, przydymionego niebieskiego, granatu i doskonale komponują się z połyskującymi zdobieniami płytek dekoracyjnych, listwami ściennymi oraz mozaiką ścienną, którą wyróżnia wzór francuskiej jodełki chevron. Kolekcja House of Tones pozwala tworzyć stonowane, eleganckie, ale jednocześnie ciepłe i przytulne wnętrza.

Uroczysta gala, w trakcie której wyłonieni zostaną zwycięzcy odbędzie się 24 października. Jednak wszystkie produkty zakwalifikowane do finału, w tym kolekcje Ceramiki Tubądzin, obejrzeć będzie można podczas prestiżowej dla środowiska wystawy DOBRY WZÓR 2019 – jednej z najważniejszych wystaw designu w Polsce. Najpiękniejsze polskie produkty oglądać można będzie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie w dniach 25 października - 1 grudnia.

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o   najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl


V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności