Tubądzin

01.03.2019

Tubądzin mecenasem unikatowego konkursu rewitalizacyjnego w Łodzi

Prawie sto prac zostało zgłoszonych do konkursu na projekt  przejazdów bramowych kamienic przy ulicy Piotrkowskiej, którego finał odbył się 28 lutego w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Pomysłodawcą projektu był Konrad Karmański, architekt Grupy Tubądzin.

Konkurs był efektem warsztatów realizowanych pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej. Partnerami wydarzenia byli Łódzka Okręgowa Izba Architektów w Łodzi, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej i Grupa Tubądzin.

W warsztatach wzięli udział studenci Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którzy pracowali pod okiem dr inż. Arch. Katarzyny Janickiej-Świerguły,  mgr inż.. arch. Szymona Hofmana oraz dr hab. inż. arch. Roberta Sobańskiego.

Zadaniem studentów było zaprojektowanie posadzki dla wybranych przejazdów bramowych, przy użyciu kolorowych płytek gresowych. Odmienna stylistyka i różnorodność detali w każdej z bram były dodatkową inspiracją dla twórców. Ponadto, projekty ceramicznych „kobierców” miały wychodzić poza bramę, na chodnik ul. Piotrkowskiej, zachęcając do odwiedzenia podwórek.

Jury postanowiło nagrodzić Annę Malicką (1 miejsce), Agatę Blatkiewicz (2 miejsce) i Monikę Mamos (3 miejsce). Zwyciężczyni otrzymała wysokiej klasy laptop graficzny, niezbędny w pracy projektanta, ufundowany przez Grupę Tubądzin. Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca były profesjonalne tablety graficzne.

Całemu konkursowi przyświecała idea oddania tożsamości najważniejszej ulicy miasta. Stworzenia przestrzeni sprzyjającej jednoczeniu się lokalnej społeczności, a jednocześnie będącej niezwykłą atrakcją turystyczną.  Organizatorzy, w tym Marek Janiak, architekt Miasta Łódź, wyrażali głęboką nadzieję, że przynajmniej kilka projektów będzie w przyszłości wdrożonych i zapewniali wzajemną współpracę i wsparcie w tym zakresie.

Konrad Karmański, architekt grupy Tubądzin zaznaczył, że jakość nadesłanych prac była bardzo wysoka i że jury do samego końca obrad debatowało w kwestii najlepszej pracy. Poniżej zwycięski projekt – prześwit bramowy przy ul. Piotrkowskiej 16.

Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, otwierając wystawę mówiła: Jestem zachwycona, że pokazujemy łodzianom jak mogłyby wyglądać bramy na ul. Piotrkowskiej. Cieszę się, że katalizatorem tego pomysły była firma Tubądzin. Ta wystawa pokazuje, jak inicjatywy biznesu mogą wyjść naprzeciw oczekiwaniom architektów. Realizacja tego projektu byłaby fantastyczną mapą drogową dla gości odwiedzających Łódź i jej wizytówką.

Ponadto, jak przyznała Rektor Rudzka-Habisiak: bez współpracy z biznesem, producentami i markami takimi jak Tubądzin, które idą z duchem czasu, są innowacyjne, stawiają na najnowocześniejsze technologie, proces kształcenia byłby niepełny. Bez współpracy nauki z biznesem student pozbawiony byłby praktycznych narzędzi i wiedzy.

Grupa Tubądzin należy do największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych,

sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

 

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.  

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności