Tubądzin

30.07.2019

Tubądzin mecenasem wystawy prezentującej scenografię oraz kostiumy Allana i Wiesławy Starskich

Tubądzin angażuje się nie tylko w sport i działania prozdrowotne. Wspieranie wydarzeń kulturalnych jest także ważną częścią strategii firmy. Wystawa „Tło na pierwszym planie. Allan Starski – scenografia, Wiesława Starska – kostiumy” miała swój finisaż w minioną niedzielę. Bohaterowie wystawy zaszczycili ją swoją obecnością.

Rysunki, zdjęcia, szkice i projekty scenografii zdobywcy Oscara za scenografię do „Listy Schindlera” Stevena Spielberga, uwiecznione na papierze etapy powstawania scenografii do takich filów jak „Olivier Twist” w reż. Romana Polańskiego czy „Hannibal” Petera Webbera – to wszystko mogli oglądać sieradzanie podczas niezwykłej wystawy. Pracą Allana Starskiego towarzyszyły projekty jego żony – wybitnej kostiumografki, która na dobre znalazła się w historii filmu, dzięki pracy przy „Człowieku z żelaza” w reż. Andrzeja Wajdy czy też „Jakubie kłamcy”, z Robinem Williamsem w głównej roli. Grupa Tubądzin była mecenasem głównym wydarzenia.

Wspieranie tzw. kultury wysokiej, która w Polsce dotowana jest prawie wyłącznie z publicznych pieniędzy to w dzisiejszych czasach obowiązek prywatnych przedsiębiorców, który chcemy swoimi działaniami wzmacniać. Tytuł wystawy genialnego małżeństwa Starskich to „Tło na pierwszym planie” – jesteśmy dumni, że jako wiodący producent płytek ceramicznych w kraju mieliśmy przyjemność właśnie to wydarzenie objąć specjalnym mecenatem. Powiem nieskromnie, że przecież tak samo możemy zatytułować własne działania w myśleniu o designie – nasze kolekcje są tłem dla codziennego życia klientów, a jednak to one nadają ich łazienkom, kuchniom czy salonom niezapomnianego charakteru. - mówi Joanna Wodzyńska, współwłaścicielka Grupy Tubądzin.

Sieradzki festiwal łączy pokazy fryzjerstwa z wydarzeniami kulturalnymi, koncertami gwiazd (m.in. Alphaville, Smolika // Kev Foxa, Boki i Johny’ego Portera), pokazami mody (m.in. Gosi Baczyńskiej), grami miejskimi, jogą na specjalnie przygotowanej plaży i atrakcjami dla najmłodszych.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

 

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności