Tubądzin

18.10.2019

Tubądzin oficjalnym partnerem w biciu wyjątkowego rekordu!

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W Łodzi odbyło się bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach w Polsce – największe takie wydarzenie w Europie, które co roku organizuje w różnych miejscach Polski WOŚP. Grupa Tubądzin aktywnie włączyła się do akcji.

Grupa Tubądzin nie tylko wsparła rzeczowo wydarzenie, które odbyło się w Hali Sportowej Łódź Sport Arena, wzięli w nim udział także pracownicy firmy. Marlena Pawlak, Specjalista ds. wsparcia sprzedaży: W tego typu imprezie uczestniczyłam po raz pierwszy i miałam okazję przekonać się ja ważna jest to inicjatywa. Po mimo wielu medialnych akcji nie każdy zdaje sobie sprawę, że każdy z nas może naprawdę uratować życie drugiej osoby w kilka minut. Potrzeba jednak choć trochę wiedzy jak postępować w sytuacji ustania czynności serca, utraty świadomości czy bezdechu. Wspólne bicie rekordu nie tylko było wspaniałym doświadczeniem, ale też pokazało jak wielką rolę odgrywa edukacja od najmłodszych lat.

W łódzkim biciu rekordu wzięło udział 1339 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele wszystkich grup wiekowych – od dzieci po seniorów. W imprezie wziął udział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta Łodzi oraz Małgorzata Niemczyk, polska siatkarka, mistrzyni Europy z 2003 roku i posłanka trzecią kadencję, a także Maciej Wisławski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich rajdowców.

Każdy uczestnik wydarzenia miał do wykonania 4 cykle ratownicze, na które składało się 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechy ratownicze. Tyle właśnie czasem wystarczy aby uratować komuś życie!

Współorganizatorem akcji w Łodzi jest od kilku lat Zbigniew Pietrzak, członek Pokojowego Patrolu WOŚP, propagator nauki udzielania pierwszej pomocy, nagradzany za swoją prospołeczną działalność. To on zaprosił do współpracy Ceramikę Tubądzin.

Rekord w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach jednocześnie promuje naukę udzielania pierwszej pomocy. Wiele firm, instytucji i organizacji ma okazje włączyć się w całej Polsce w to bardzo ważne prospołecznie wydarzenie.

Każdego roku w wyniku nagłego zatrzymania krążenia umiera ok 400 000 osób, z tego 350 000 przypadków ma miejsce poza szpitalem. W Polsce średnio co 15 minut ktoś potrzebuje pomocy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 2006 r. organizuje szkolenia nie tylko z zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED, ale też kursy organizacji imprez masowych i ich zabezpieczenia.

W 2103 r. oficjalnie ustanowiono Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i każdego roku w 45 krajach Europy odbywają się wtedy konferencje, szkolenia, spotkania i wykłady w tym temacie. Programem Edukacyjnym WOŚP pt. „Ratujemy i uczymy ratować” objętych jest 30481 nauczycieli z 112557 szkół podstawowych w Polsce, co stanowi prawie 92% procent tych placówek. 87% uczniów przeszkolonych w Programie uczestniczy co roku w biciu rekordu.

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405 // agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności