Tubądzin

26.11.2019

Tubądzin ogłasza temat przewodni i nową formułę Tubądzin Design Days

5 edycja Tubądzin Design Days poświęcona będzie architektom, projektantom i wszystkim, którzy świadomie i ekologicznie kształtować pragną przestrzeń wokół siebie. Jej tematem przewodnim będzie wpływ szeroko pojętej kultury na przestrzeń i jakość życia. TDD wykorzysta także nową formułę spotkań.

„Kultura przestrzeni” – pod tym hasłem odbywać się będzie cykl spotkań z przedstawicielami branży i gośćmi specjalnymi - wybitnymi osobowościami. Tubądzin Design Days odwiedzi 9 miast na przełomie kwietnia i maja 2020r.

Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że architekci i projektanci szukają inspiracji poza ramami swojej profesji. Spotkania ze specjalistami z innych dziedzin często znajdują swoje twórcze kontynuacje, ale dla uczestników Tubądzin Design Days okazują się bezcenne.

W 2018 Tubądzin Design Days odbyły się w ośmiu polskich miastach, wzięło w nich udział 1500 uczestników, a goście specjalni opowiadali o wpływie architektury na ich pracę, zgodnie z tematem edycji „ARCHITEXTURA – przestrzeń rzuca wyzwanie”. I tak, W Sopocie i Łodzi Dorota Kobiela, współreżyserka filmu animowanego „Twój Vincent” opowiedziała o tajnikach powstawania nominowanej do Oscara produkcji. W Rzeszowie, Białymstoku, Katowicach i Warszawie Marta Siembab, pierwsza polska senselierka, zabrała gości do świata zapachu. W Poznaniu, Tomasz Raczek opowiedział o architekturze w filmie i o tym, jaka przyszłość czeka kinematografię, a we Wrocławiu, Zuzanna Skalska, wybitna badaczka trendów, przybliżyła wyzwania, które czekają na nas nie tylko w architekturze, ale również w życiu. 

Edycja 2020 poświęcona będzie w całości przestrzeni w relacji architektury i kultury. Te dwie dziedziny przenikają się od momentu gdy ludzie pierwotni wyrażali swoją ekspresję artystyczną na ścianach jaskiń. Tym razem zaproszeni przedstawiciele różnych dziedzin sztuki (filmu, teatru, sztuk wizualnych, literatury) opowiedzą o związkach swojej pracy z architekturą i o własnym projektowaniu dzieł.

Tak jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem Tubądzin Design Days wiązać się będzie z konkursem dla projektantów i architektów, którzy zaproszeni zostaną do spontanicznej pracy, inspirowanej wykładami, prezentacjami, panelami dyskusyjnymi i wydarzeniami kuluarowymi. Główną nagrodą w konkursie będzie wyjazd na targi Cersaie 2020 w Bolonii.

Szczegóły i nazwiska zaproszonych gości poznamy wkrótce.

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

 tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

www.tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności