Tubądzin

29.01.2019

Tubądzin prezentuje najnowsze trendy na 4 Design Days

Grupa Tubądzin po raz drugi zaprezentowała swoje produkty na Targach 4 Design Days w Katowicach. Zarówno na stumetrowym stoisku firmy, jak i podczas paneli eksperckich dominowały dyskusje o trendach przyszłości – wielkoformatowych płytach gresowych, których Tubądzin był pierwszym polskim producentem oraz powrocie do natury i jej kojącej prostoty. W swojej najnowszej kolekcji dla Ceramiki Tubądzin wyraziła je Dorota Koziara – światowej sławy projektantka, kuratorka i artystka, obecna podczas 4DD.

Kolekcja Cielo e Terra by Dorota Koziara składa się z dziewięciu barwionych w masie płyt o modularnych formatach, zaczynając od największego - 240 cm x 120 cm. Jest produkowana w dwóch grubościach: 6 mm i 10 mm. Dzięki temu,  że opiera się na module, pozwala architektom na szerokie wykorzystanie jednej płyty lub łączenie w całość różnych formatów. Charakterystyczne dla tej kolekcji barwienie w masie gwarantuje wysokie parametry techniczne, przez co kolekcja nadaje się znakomicie zarówno do projektów przestrzeni publicznych, jak i na elewacje.

W moim studio przestudiowaliśmy kolorystykę polskiego pejzażu i stworzyliśmy wypadkową kolorystyki, która stała się bazą do tej kolekcji. Mamy w niej cztery kolory  ziemi i pięć kolorów nieba. Studiując ten projekt chciałam dać architektom elementy budowania przestrzeni w harmonijnie dobranej i przestudiowanej gamie kolorystycznej. Tak, aby mogli mieszać kolory z kolekcji w różnych konfiguracjach i aby zawsze było to harmonijne zestawienie, zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach zapewniające harmonię z pejzażem.

Kolekcje Rust Stain oraz Grand Cave marki MONOLITH, które zwiedzający mogli oglądać na stoisku firmy, to flagowa pozycja w portfolio Grupy Tubądzin – pierwszego polskiego producenta płyt wielkoformatowych. Dzięki swoim rozmiarom (120 x 240 cm) dają one wiele możliwości aranżacyjnych. Odzwierciedlają one światowe trendy dążenia do prostoty, wydobywania piękna z naturalnych surowców i odkrywania uroku zniszczonych powierzchni i spranych wzorów. 

Podczas jednego z wypełnionych po brzegi paneli - DESIGN TWORZYWO. Szkło, kamień, ceramika, Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin wskazywał na wielki format, jako kierunek, w którym zmierza branża ceramiczna: jest on doceniany nie tylko przez inwestorów i deweloperów, ale przede wszystkim przez architektów i ciągle rosnącą liczbę świadomych klientów indywidualnych. Efekt końcowy daje minimalną ilość połączeń i jednorodną „czystą” płaszczyznę, która pozwala na nieograniczone możliwości aranżacyjne, pozwala docenić wielkoformatową płytę gresową, nie tylko pod względem estetycznym, ale też czysto praktycznym – mówi architekt. 

Terrazzo, najnowsza kolekcja Macieja Zienia, zaprezentowana na targach to także autorskie propozycje przeniesione na wielkoformatowe gresy, w dwóch wersjach kolorystycznych – Grey i Graphite. Projektant inspirował się możliwościami jakie daje lastryko, które jest obecnie jednym z najmodniejszych trendów wnętrzarskich. 

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się trzy nowe projekty wielkoformatowych desek marki KORZILIUS – ich powstanie było wynikiem wsłuchiwania się w potrzeby klientów, którzy pragnęli płytek do złudzenia przypominających drewno - w nowych, ciepłych odcieniach.

Temat wielkich formatów powrócił także w panelu ARCHITEKTURA. PRZESTRZEŃ PUBLICZNA. Murale – miejskie dzieła sztuki, w którym wziął udział Konrad Karmański, architekt związany z Grupą Tubądzin. Opowiedział on o unikatowym na skalę kraju muralu na elewacji budynku, z wielkoformatowych gresów, który powstał we współpracy z wybitnym artystą Wojciechem Siudmakiem, na jednym z łódzkich podwórek, w połowie ubiegłego roku.

Amadeusz Kowalski, wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin zasiadł w jury konkursu TECHNOLOGIE DESIGN-it-UP Projekt na starcie, w którym startowały firmy oferujące innowacyjne produkty, rozwiązania czy technologie. Zwycięzcą została firma Bike2box, która zaproponowała innowacyjny, ekonomiczny i niezwykle praktyczny sposób przechowywania rowerów. 

 

Grupa Tubądzin należy do największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda 

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności