Tubądzin

17.12.2019

Tubądzin w Uzbekistanie umacnia swoją pozycję na rynkach wschodnich

Grupa Tubądzin nieustannie poszerza zakres swoich działań. Eksportuje płytki ceramiczne do około 60 krajów na całym świecie, a jej obecność w Azji Centralnej towarzyszy głębokim przemianom architektonicznym i gospodarczym, którym podlegają stolice regionu.

Grupa Tubądzin doskonale wpisuje swoją ofertę w dynamiczny rozwój postradzieckich państw, które wraz ze zmianami ustrojowymi na początku lat 90. zaczęły tworzyć własne strategie promocji „marki narodowej”. Proces ten szczególnie widoczny jest w krajach środkowej Azji, w tym w Kazachstanie i Uzbekistanie. Kraje te, dzięki zaangażowaniu agend rządowych i prywatnych biznesów zagospodarowują coraz to większe obszary przestrzeni miejskich do tworzenia nowoczesnych centrów biznesowych, czyniąc z nich emblematy postępu, nowoczesności i rozkwitającej przedsiębiorczości.

Grupa Tubądzin jest świadkiem i aktywnym partnerem tego rozwoju, nieustannie wzmacniając swoją obecność na tamtejszych rynkach.

Głębokie przemiany miejskie objęły np. Astanę w Kazachstanie (w którym Tubądzin w czerwcu otworzył nowy salon firmowy), promowaną jako „Miasto Przyszłości” oraz Taszkent, którego centrum w 2017 r. zaczęto przekształcać się w prężnie działające Taszkent City International Business Center.

Stolica, podlegająca głębokim przekształceniom architektonicznym ma pokazać przemianę Uzbekistanu w kraj zainteresowany reformami politycznymi, inwestycjami gospodarczymi, a także  przyjaznymi stosunkami z resztą świata. Taszkent City to kompleks ekskluzywnych hoteli, biurowców oraz apartamentów mieszkalnych na 80 hektarach miasta.

Osobiste podtrzymywanie relacji z lokalnymi partnerami biznesowymi i budowanie ich zaufania jest jednym z priorytetów Grupy Tubądzin. Dlatego 12 listopada, świętując rocznicę uzyskania Niepodległości przez Polskę, Grupa Tubądzin była partnerem uroczystego spotkania zorganizowanego przez Ambasadę Polską w Taszkiencie, gdzie prezentowała także swoje kolekcje przeznaczone pod inwestycje. Wydarzenie odbyło się w Hotelu Hyyat, a udział w nim wzięli przedstawiciele rządu Uzbekistanu, wojska oraz lokalni przedsiębiorcy. Gościem głównym spotkania był Minister Innowacyjnego Rozwoju Republiki Uzbekistanu Ibrahim Abdurahmonov. Towarzyszył mu dyrektor Izby Handlowej Adham Ikramov, a także pracownicy Ministerstwa Inwestycji i Handlu Zagranicznego.

Grupę Tubądzin reprezentował Artur Borowiecki, Area Export Manager, którego współpraca z Uzbekistanem obejmuje już prawie dekadę.

Nasza obecność na rynkach centralnej Azji jest koniecznością. Zapotrzebowanie na płytki ceramiczne najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie powoduje, że otwieramy kolejne salony i nawiązujemy współpracę z lokalnym biznesem i władzami, które w Uzbekistanie kładą obecnie ogromny nacisk na rozwój przedsiębiorczości. Taszkent City to właśnie symbol otwartości obecnej administracji na społeczność międzynarodową i międzynarodowy biznes.Ze względu na ogromne inwestycje w mieście Ceramika Tubądzin jest silnie obecna w stolicy Uzbekistanu ze swoją ofertą industrialną. Płytki wielkoformatowe, których Tubądzin jest pierwszym i największym polskim producentem są niezwykle pożądane w przestrzeniach biurowych, loftach, hotelach itp. Dlatego kolekcje Urban Space oraz Industrio cieszą się niezwykłym powodzeniem na lokalnym rynku” – mówi Artur Borowiecki.

Podczas wydarzenia goście nie tylko prowadzili rozmowy biznesowe, ale też dyskutowali o wspólnej historii, przy okazji prezentacji filmu o grupie uzbeckich motocyklistów i ich wyprawie do Polskiego Cmentarza Wojskowego w G’uzor – największej polskiej nekropolii wojennej w Uzbekistnie, na której pochowano żołnierzy należących do Armii Andersa oraz towarzyszącą im polską ludność cywilną, zmarłą na tym terenie.

Gości osobiście podejmował Ambasador RP w Uzbekistanie, Piotr Iwaszkiewicz.

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności