Komputronik

23.05.2019

Technologia na pomoc alergikom

Oczyszczacz powietrza zwalcza objawy alergii wziewnych

Alergia to choroba cywilizacyjna XXI wieku, na którą corocznie zapada coraz większa liczba osób. Katar, kichanie, osłabienie i zmęczenie to najczęstsze objawy dolegliwości. Dzięki postępowi technologicznemu tradycyjne leczenie można wesprzeć nowoczesnymi rozwiązaniami, które przyniosą ulgę.

To, czym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W czasie, gdy pyli większość roślin, każde wyjście z domu to dla alergika prawdziwe wyzwanie. Chcąc skutecznie uchronić się przed skutkami alergii wziewnych należy przede wszystkim zadbać o jakość powietrza we własnym domu. Doskonałym rozwiązaniem jest oczyszczacz, który ma za zadanie filtrowanie powietrza i oczyszczanie go ze wszelkich możliwych zanieczyszczeń. Sposób działania urządzenia jest bardzo prosty. Zanieczyszczone powietrze zasysane jest z pomocą specjalnego wentylatora do jego wnętrza, a po procesie oczyszczenia, wraca ponownie do pomieszczenia.

–  Objawy alergii wziewnej są różne, ale do najważniejszych należą: nieżyt nosa, katar, trudności w oddychaniu ból gardła, zmiany skórne czy świąd. Skuteczne oczyszczacze pomagają usuwać z powietrza w pomieszczeniu niemal 100 procent alergenów wziewnych oraz czynników drażniących, takich jak dym, zapachy i lotne związki organiczne – komentuje Agnieszka Karolczak-Tomkiewicz, Specjalista Medycyny Funkcjonalnej. – Najważniejszym elementem urządzenia jest odpowiedni filtr, który pozwoli skutecznie wyeliminować pleśń, kurz, roztocza, bakterie, grzyby i wirusy, a także nieprzyjemne zapachy, w tym dym papierosowy – dodaje Karolczak-Tomkiewicz.

Oczyszczacze powietrza dla alergików mogą być wyposażone w szereg dodatkowych funkcji takich jak: jonizator, funkcję nawilżania, system przeciwbakteryjny czy wskaźnik wilgotności.

– Od lat wspieramy ekologiczne rozwiązania. W naszej ofercie klienci znajdą szereg produktów o najwyższej klasie energetycznej, a także urządzenia i akcesoria dla zdrowia, w tym te zaliczane do kategorii zero waste. Z naszych obserwacji wynika, że klienci co raz częściej sięgają po urządzenia, które poprawiają ich jakość życia. Alergicy mogą wybrać jeden z blisko osiemdziesięciu modeli oczyszczaczy powietrza, które są dostępne w naszym sklepie internetowym i w sklepach stacjonarnych – mówi Rafał Kalinowski, Business Unit Manager firmy Komputronik. Wbrew powszechnej opinii zakup oczyszczacza powietrza nie musi wiązać się z ogromnym wydatkiem. – W ofercie Komputronika ceny oczyszczaczy powietrza zaczynają się już od 199 zł – komentuje Rafał Kalinowski.

Pełną ofertę oczyszczaczy powietrza można znaleźć na stronie https://www.komputronik.pl/promocje/stop-alergii.

Poradnik dotyczący wyboru oczyszczaczy powietrza dla alergików dostępny jest na stronie https://www.komputronik.pl/informacje/jak-wybrac-oczyszczacz-powietrza-dla-alergika/.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności