Posnania

22.05.2017

Ekologicznie na rowerze. Trzecia edycja Posnania Bike Parade już w czerwcu

Go Green to motyw przewodni trzeciej edycji Posnania Bike Parade. Uczestnicy przejadą wspólnie malowniczą trasą przez Poznań na plażę nad Wartą na Ratajach, gdzie odbędzie się finałowy koncert Sarsy i rodzinny piknik. Impreza rozpocznie się w niedzielę 11 czerwca o godzinie 11:00 na Alei Komedy, przed wejściem do Posnanii.

Posnania Bike Parade to wielkie, kolorowe święto wszystkich rowerzystów, dla których rower jest wyrazem stylu życia. Już trzeci rok z rzędu barwna parada przejedzie ulicami Poznania i zakończy się piknikiem na plaży nad Wartą na poznańskich Ratajach. Na pierwsze 1 000 osób, które zarejestrują się na stronie www.posnaniabikeparade.pl lub na miejscu startu, czekają atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Posnanię.

Go Green!

Na starcie imprezy organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: rowerowe miasteczko dla dzieci, dekorowanie rowerów i ekologiczny poczęstunek. Wydawanie pakietów startowych rozpocznie się o godzinie 11:00, tak by przed 12:00 wszyscy rowerzyści wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, a następnie ruszyli przez Poznań. Imprezę poprowadzi znany i lubiany prezenter radiowy – Jankes. – Zachęcamy wszystkich rowerzystów do przygotowania zielonych i ekologicznych stylizacji rowerowych, udekorowania swoich rowerów i wspólnej zabawy – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu. – Pragniemy, by zielony korowód przykuł uwagę mieszkańców miasta i Polski prezentując Poznań jako polską stolicę rowerową – dodaje.

Miejska trasa

Tegoroczna trasa przejazdu wiedzie przez centrum miasta. Spod Posnanii uczestnicy przejadą ulicą Jana Pawła II w stronę ronda Śródka, następnie ulicami Estkowskiego, Solną, alejami Niepodległości, aż do Królowej Jadwigi, a dalej na plażę nad Wartą przy Przystani Posnania. Na mecie na uczestników imprezy będą czekać kolejne atrakcje: znakowanie rowerów, strefa chillout’u, oraz koncert gwiazdy parady – Sarsy.

Posnania dla rowerzystów

Posnania już 3 rok angażuje się w organizację Parady, a od 9 miesięcy zaprasza do jednego z najbardziej przyjaznych miejsc dla rowerzystów w mieście. Wokół obiektu powstało ponad 6 km ścieżek rowerowych, a wszyscy miłośnicy jednośladów mogą korzystać z zadaszonych parkingów rowerowych, szatni i suszarni dedykowanej rowerzystom oraz dwóch samoobsługowych punktów serwisowych.

Przygotuj rower do sezonu

Już od 20 maja, w cztery kolejne soboty, rowerzyści mogą korzystać z bezpłatnych serwisów rowerowych, które są organizowane przy wejściu głównym od strony ulicy Kórnickiej i przy wejściu od ronda Rataje. – Chcemy zachęcić wszystkich do przygotowania swoich rowerów do Parady, dlatego razem ze sklepem Intersport zorganizowaliśmy darmowe przeglądy rowerowe – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii. – Dodatkowo w wakacje zapraszamy mieszkańców miasta na wspólne tematyczne wycieczki rowerowe, dzięki którym będziemy mogli poznać nasze miasto z zupełnie innej strony – dodaje.

Więcej informacji o Posnania Bike Parade oraz serwisach rowerowych można znaleźć na stronie www.posnania.eu.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

Rzecznik Prasowy

Posnania

#all about lifestyle

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

tel. +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to nowoczesne miejsce, które łączy funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Szeroka oferta prezentowana na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni obejmuje 300 marek lokalnych i globalnych, w tym modę, usługi, restauracje i kawiarnie, multiplex, klub bilardowy i kręgielnię, fitness z basenem oraz place zabaw dla dzieci.

#all about lifestyle podkreśla unikatowy charakter Posnanii jako miejsca stawiającego na lifestyle, w którym można spędzić swój wolny czas, popracować czy poznać najnowsze trendy w modzie i kulturze.

Posnanię wyróżnia nowoczesna architektura, design oraz instalacje artystyczne, ponadstandardowa obsługa klientów oraz usługi oparte na technologiach i multimediach, które razem składają się na unikalny „customer experience”. 

Posnania została nagrodzona w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2015 w kategorii Retail Development of the Year, w konkursie CIJ Awards 2016 w kategorii Best Retail Development & Developer of the Year oraz w CEE Investment & Green Building Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year. Ostatnią nagrodą jest tytuł zwycięzcy w kategorii Retail Project of the Year przyznany przez jury konkursu CEE Retail Awards 2016.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności