Tubądzin

19.02.2020

„Tubądzin Arena Design – zero waste” w Europie Środkowej i Wschodniej

Po sukcesach „Tubądzin Arena Design – wellbeing” w 2019 r. na Ukrainie i na Węgrzech, firma postanowiła poszerzyć swoje działania na kolejnych rynkach eksportowych. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszono, oprócz biur węgierskich i ukraińskich, najlepsze biura projektowe i architektów z Mołdawii i Rosji.

Ceramika Tubądzin od wielu lat stawia na współpracę z architektami – są oni nie tylko partnerami biznesowymi, ale też kreatywną inspiracją. Ideą edycji programu realizowanego z zagranicznymi partnerami w 2020 r. jest hasło „zero waste” czyli praca z architektami nad nowym podejściem do korzystania z zasobów podczas pracy przy tworzeniu obiektów, przestrzeni czy produktów, które służyć mogą odbiorcom przez długie lata. Program Tubądzin Arena Design skupia się w tym roku na zmianach zachodzących w życiu nie tylko człowieka, ale też pokoleń. Z tej szerokiej i długotrwałej perspektywy przygląda się odpowiedzialności architekta związanej ze zrównoważonym planowaniem przestrzeni oraz obiektów – zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej.

Partnerami wydarzenia na Ukrainie  jest Biuro Architektoniczne i Projektowe Agencja Zdorenko. Patronatem i wsparciem objął je także najważniejszy magazyn wnętrzarski  – Prima Interior.

Pierwsze z wydarzeń z serii „Tubądzin Arena Design – zero waste” otworzył we Lwowie 23.01.2020 wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin, Amadeusz Kowalski, który zwrócił uwagę na to z jaką świadomością Tubądzin podchodzi do swojej działalności, której celem jest nie tylko dostarczanie pięknych produktów, ale też brak marnotrawstwa, ciągle ulepszane, najnowocześniejsze technologie i odpowiedzialność za środowisko.

„Energia, która pojawiła się na pierwszych spotkaniach we Lwowie i Dnieprze pozwala nam wierzyć, że nasz program jest potrzebny nie tylko pod kątem dbania o planetę i odpowiedzialnego projektowania, ale także zapotrzebowania na te tematy. Już po dwóch spotkaniach z ukraińskimi architektami widzimy wielką wartość wspólnych rozmów o zrównoważonym projektowaniu na rzecz zarówno ludzi, jak i środowiska. Frekwencja w tych dwóch miastach przerosła nasze oczekiwania, a na sali zobaczyliśmy najlepsze lokalne biura architektoniczne” – mówi Ewa Kryszkiewicz,Development and Cooperation with Architects Manager, pomysłodawczyni Tubądzin Arena Design.

Oprócz paneli dyskusyjnych moderowanych przez Ewę Kryszkiewicz, uczestnicy spotkań ilustrują swoje pomysły kreatywnymi moodboardami, wykonanymi w trakcie Tubądzin Arena Design. Mają one na celu wzajemne inspiracje i dzielenie się widzą, a najlepsze z nich mogą liczyć na wsparcie i promocję produktów firmy Tubądzin.

Dzięki zaangażowaniu i świadomym rynkowo działaniom przedstawicieli handlowych firma zbudowała na rynku ukraińskim silne relacje z architektami, owocujące zaufaniem i ścisłą współpracą. Tubądzin jest na Ukrainie bardzo znaną i cenioną marką w branży płytek ceramicznych. W dotychczasowych panelach w 2019 i 2020 r. wzięło już  udział ponad 800 architektów i przedstawicieli branży – z Ukrainy i spoza niej. Spotkania w Rosji, na Ukrainie i Węgrzech dodatkowo wzmocnią prestiż i obecność marki na rynkach wschodnich.

Planowane spotkania „Tubądzin Arena Design – zero waste” w 2020 r.:

  • 19.02.20. Kijów (Ukraina)
  • 5.03. Kiszyniów (Mołdawia)
  • 26.03. Kaliningrad (Rosja)
  • 12.03 Charków (Ukraina)
  • 2.04.20 Budapeszt (Węgry)
  • 9.04.20 Odessa (Ukraina)

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni,, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda, rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

 tel. kom. + 48 608 558 405, agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności