Tubądzin

07.04.2020

Tubądzin dzieli się wiedzą na temat remontów w domu

W drugiej części cyklu „Vademecum okładzin ceramicznych” ekspert Grupy Tubądzin odpowiada na wiele trudnych pytań związanych z prawidłowym montażem płyt ceramicznych, w tym np. o to jaką najmniejszą fugę można zastosować do płyt wielkoformatowych.

Grupa Tubądzin rozpoczęła w lutym prezentację cyklu skierowanego do profesjonalistów oraz  dla wszystkich osób pragnących pogłębić wiedzę techniczną związaną z układaniem okładzin ceramicznych. Zwłaszcza w przypadku dużych formatów praca ta wymaga bowiem wprawy i doświadczenia. Dlatego product manager i ekspert Grupy Tubądzin Krzysztof Kulig, który przeprowadził szkolenia z ponad 5000 glazurników w Polsce i na świecie, zaprasza do kolejnej części cyklu o okładzinach ceramicznych, w którym dzieli się swoją fachową wiedzą.

W sytuacji w której sytuacja zmusza wszystkich do pozostania w domach, wiele osób wykorzystuje ten czas na domowe remonty, konkretna wiedza na temat domowych napraw, montażu i remontów okazuje się bardzo przydatna. W drugiej części cyklu odpowiadamy na pytania o to co to jest dylatacja, jakie zastosowanie ma mata kompensacyjna pod płytki (a także mata drenażowa i rozdzielająca), jakie zasady dotyczące fugowania płytek warto poznać przed rozpoczęciem prac oraz na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas fugowania płytek.

Z artykułu, który można przeczytać na https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych , dowiesz się:

Dylatacja ścian lub posadzki

- czym jest dylatacja i dlaczego przysparza ona tak wielu kłopotów

- czy jest konieczność przenoszenia dylatacji na fugi

- czy można dylatacje całkowicie zakryć płytką

- czy wystarczy samo użycie tzw. kleju elastycznego

- jakie rodzaje dylatacji można spotkać podczas kładzenia płytki

Maty drenażowe, kompensacyjne, rozdzielające - do czego służą i w czym pomagają

- jakich mat należy użyć kładąc płytki

- czy stworzone zostały wyłącznie z myślą o płytach wielkoformatowych

- jak montować maty

Fuga epoksydowa, cementowa i inne - jakie są metody oraz normy tworzenia spoin

- czy można położyć płytkę bez fugi

- jakie są rodzaje fug dostępne na rynku

- czy można określić optymalny rodzaj spoiny i kto o tym decyduje

- jaka jest minimalna bezpieczna szerokość spoiny dla różnego rodzaju płyt

- na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas dobierania szerokości spoin

Zapraszamy do lektury II części „Vademecum okładzin ceramicznych”!

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności