Tubądzin

01.07.2020

Tubądzin podsumowuje pół roku pełnego wyzwań, nowych doświadczeń i wniosków

  Grupa Tubądzin ma za sobą najbardziej zaskakujące pół roku w historii firmy. Kilka miesięcy pandemii pozostawiło trwałe ślady na branży, pozwoliło jednak także firmie umocnić się na pozycji lidera, planować nowe rozwiązania i kolekcje oraz jeszcze bardziej wyjść naprzeciw klientom i partnerom.

Trudnych kilka miesięcy i duże plany na przyszłość

Po trzech miesiącach intensywnych obostrzeń w kontaktach społecznych i wprowadzenia ostrych reżimów sanitarnych, Grupa Tubądzin może pokusić się o pierwsze podsumowania: Sytuacji epidemiologicznej w kraju nikt z nas nie mógł przewidzieć. Dzięki niej jednak dowiedzieliśmy się kilku rzeczy o naszej branży, klientach i nas samych. Przez pierwsze tygodnie wyłącznym priorytetem było utrzymanie kadry pracowniczej, ciągłości produkcji i optymalizacja kosztów. Kwiecień także dla Grupy Tubądzin był trudny, jednak udało się go zakończyć z wynikiem dodatnim. Maj to już plany inwestycyjne oraz otwieranie sklepów
u większości partnerów zagranicznych, choć w tym przypadku sytuacja nadal jest mało stabilna. Eksportujemy nasze produkty do 60 krajów i utrudnienia związane nie tylko z ruchem na granicach, ale z dużymi obostrzeniami handlowymi w innych krajach były dla nas wyzwaniem. Jeśli nie wejdziemy w drugi etap pandemii, to mogę chyba oficjalnie powiedzieć, że największe wyzwania już za nami. Czerwiec 2020 będzie zapewne lepszy finansowo niż ten sam miesiąc w 2019 r. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nasi klienci i partnerzy nie okazali nam zaufania i wsparcia. Warto także wspomnieć o wspólnych akcjach pomocowych w branży, bardzo doceniam, że potrafiliśmy połączyć się w przekazywaniu do placówek medycznych i pomocowych niezbędnego sprzętu, to cenna lekcja dla branży - mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes zarządu Grupy Tubądzi

W ramach wsparcia w walce z koronawirusem Grupa Tubądzin przekazała lokalnym placówkom 31 000 maseczek chirurgicznych, 1 300 przyłbic oraz 2 respiratory reanimacyjno-transportowe.

Warto podkreślić, że firma wróciła do 100% mocy produkcyjnych, nie nastąpiły żadne grupowe zwolnienia, a wszystkie zamówienia realizowane są bez opóźnień . Dla Grupy Tubądzin priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i miejsca pracy dla swojej załogi, przy utrzymaniu wewnętrznego reżimu sanitarnego. Tubądzin stawia również na niezakłócony kontakt z partnerami handlowymi, tak aby mogli oni terminowo wywiązać się z rozpoczętych projektów czy inwestycji. Salony firmowe działają także w pełnym zakresie, z zachowaniem wszystkich niezbędnych obostrzeń sanitarnych.

Inwestycje

Firma jest obecnie w trakcie realizacji wielkiej inwestycji. Jak dodaje Amadeusz Kowalski: Pod koniec tego roku planowane jest uruchomienie nowej części centrum logistycznego w Cedrowicach, które w rozbudowanym kształcie stanie się jednym z największych w Europie ośrodków logistycznych. Nasza inwestycja, warta 80 milionów złotych, to projekt najnowocześniejszy z możliwych, który wielokrotnie zwiększy możliwości obsługi logistycznej naszych partnerów handlowych. Skala naszego biznesu i zapotrzebowanie na płytki Tubądzin nieustannie rośnie, z nowym Centrum Logistycznym będziemy mogli zdecydowanie przyspieszyć i zwiększyć dotarcie naszych produktów do dystrybutorów. Wraz z otwarciem zmodernizowanego centrum w zakresie obsługi klienta zapewnimy poziom, którego nie oferuje jeszcze nikt w branży.

Eksport i działania zagraniczne

Działania za granicami Polski to nie tylko eksport do 60 krajów na całym świecie (od Chin, Mongolii, przez Nową Zelandię, aż do USA, Meksyku i Kanady), ale także działania z branżą architektoniczną poza granicami Polski. Sukcesy „Tubądzin Arena Design – Wellbeing” w 2019 r. na Ukrainie i na Węgrzech spowodowały ogromny popyt wśród branży architektonicznej na wydarzenia integrujące środowisko w naszej części Europy. W pierwszym kwartale odbyło się pięć spotkań w ramach Tubądzin Arena Design. Architekci dyskutowali o wyzwaniach w branży podczas spotkań na Ukrainie i w Mołdawii: we Lwowie (23 stycznia), Dnieprze (29 stycznia), Kijowie (19 lutego), Kiszyniowie (5 marca) i Charkowie (12 marca). Zaplanowane spotkania Tubądzin Arena Design w Kaliningradzie, Budapeszcie i Odessie ze względu na pandemię musiały zostać tymczasowo odwołane.
Więcej informacji: : https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/podsumowanie-tubadzin-arena-design-zero-waste-w-europie-srodkowej-i-wschodniej

Udział w targach i premierowe kolekcje

W lutym Grupa Tubądzin po raz trzeci wzięła udział w targach 4 Design Days w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie na 86-metrowym stoisku zaprezentowała swoje nowości. Tubądzin, wraz z firmą Grohe był także organizatorem debaty „Dobre praktyki w projektach przyszłości: architekt, klient, produkt, potrzeby ludzi,  #wellbeing, #nature, #future”. Dyskutowano o odpowiedzialności projektanta, współpracy twórców projektów z producentami i klientami oraz o wpływie designu na środowisko. Podsumowanie spotkania można znaleźć na: :https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/grupa-tubadzin-na-targach-4-design-days-zadaje-kluczowe-dla-branzy-pytania

Na 4 Design Days Maciej Zień zaprezentował cztery najnowsze kolekcje do łazienki – Gleam, Lucid, Scoria i Sheen, wszystkie w formacie 33 x 90 cm. Tym razem projektant zwrócił się nie tylko w stronę szlachetnych kamieni, do czego przyzwyczaił swoich klientów, ale też zaproponował im luksusowe, pełne przepychu rozwiązania, tak modne w 2020 r.

Ceramika Tubądzin pokazała także dekoracje do kolekcjiCielo e Terra autorstwa Doroty Koziara - mozaiki oraz bardzo modne płytki heksagonalne. Dzięki swojej różnorodności kolekcja pozwala na tworzenie nieograniczonych kompozycji aranżacyjnych oraz wpisuje się w nieprzemijające od kilku sezonów pastelowe trendy kolorystyczne. Zdobyła też nagrodę w konkursie „Design dla Konesera” w kategorii „Baza do wnętrza”. Kolekcja zainspirowana jest polskim pejzażem i składa się z dziewięciu płyt w pastelowych, stonowanych i pudrowych kolorach, które odzwierciedlają barwy nieba i ziemi.

Nagrody i wyróżnienia

Miesiąc później kolekcja Cielo e Terra by Dorota Koziara nagrodzona została tytułem Perła Ceramiki Dystrybutorów 2019 oraz Perła Ceramiki UE 2019. To drugie wyróżnienie otrzymały także kolekcje autorstwa Macieja Zienia – Grand Beauty i Scoria.

Nagrodzone kolekcje są efektem współpracy Grupy Tubądzin z wybitnymi projektantami, na którą to współpracę firma stawia już od wielu lat.

Tubądzin Design Awards i nowa kategoria

Tubądzin Design Awards to jeden z najbardziej cenionych konkursów dla architektów w Polsce. 10 stycznia ruszyła kolejna, trzecia już edycja wydarzenia, na które czekają architekci i projektanci z Polski i zagranicy. Do tej pory, od początku istnienia imprezy, zgłoszono do udziału w konkursie projekty z ponad 60 krajów. W tym tak egzotycznych dla europejskiej tradycji architektonicznej jak Bangladesz, Irak czy Indie. Więcej informacji o tegorocznej edycji: https://www.tubadzin.pl/design

18 maja międzynarodowe jury, pod przewodnictwem Borisa Kudlički, scenografa i projektanta wnętrz, uznanego na całym świecie, wybrało laureatów I pierwszego etapu w trzech kategoriach: Everyday Design, Unlimited Architecture i Young Power. Autorzy zwycięskich projektów pochodzą z Polski, Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Kazachstanu.
Więcej informacji: https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/przedstawiciele-pieciu-krajow-finalistami-i-etapu-tubadzin-design-awards

Do 20 sierpnia przesyłać będzie można projekty w nowej kategorii Future NOW. Jury wybierze najlepsze prace odzwierciedlające czy przewidujące potrzeby i rozwiązania dla przyszłych pokoleń, możliwe do wdrożenia już dzisiaj. Regulamin dla tej kategorii znaleźć można na stronie: https://www.tubadzin.pl/design/pl/futurenow.php

Nowe propozycje

Projektanci Ceramiki Tubądzin nieustannie pracują nad nowymi propozycjami. Kolekcja Marmo D’Oro to pierwsza z wyczekiwanych przez klientów nowych kolekcji marki MONOLITH. Podczas prac nad nową odsłoną kolekcji MONOLITH uważnie wsłuchaliśmy się w głos architektów i projektantów. Bacznie przyglądaliśmy się także reakcjom na pomysły prezentowane podczas targów wnętrzarskich w Polsce oraz za granicą. Nowe linie aranżacyjne są wypadkową wniosków, obserwacji i rozmów z miłośnikami designu, które zmobilizowały nas do udoskonalenia naszych wizji. Motywem przewodnim kolekcji Monolith jest natura – nieustanne źródło inspiracji, niewyczerpana ilość różnorodnych faktur, gra kontrastów oraz przenikających się kolorów – mówi Tomasz Smus, architekt Grupy Tubądzin.

Nowa formuła Tubądzin Design Days

Piąta, wirtualna edycja cyklu wydarzeń, na które czeka branża architektoniczna przeniosła się, z wielkim sukcesem, do sieci. 9 wybitnych ekspertów, 3 spotkania i setki tysięcy wyświetleń pokazały, jak potrzebne są debaty na temat przyszłości branży. Wśród gości znaleźli się prof. Jerzy Hausner, Jacek Santorski, Maciej Zień czy Zuzanna Skalska.

Tubądzin Design Days, w swojej tradycyjnej odsłonie towarzyszy międzynarodowemu konkursowi Tubądzin Design Awards. Poprzednie edycje TDD odbywały się w wielu miastach Polski, a celem każdej z nich był dialog między przedstawicielami branży architektonicznej i spotkania z ekspertami i specjalistami, a także budowanie sieci kontaktów między projektantami i architektami, badanie potrzeb środowiska i wzajemna edukacja.

Innowacją tegorocznej edycji, poza przeniesieniem jej do sieci, było także poszerzenie spektrum tematycznego spotkań o zagadnienia ekonomiczne. W ramach wydarzenia odbyły się trzy panele tematyczne, poruszające problemy architektury, designu, branży deweloperskiej i zachowań konsumenckich po pandemii.
Zapis spotkań:

1. Architektura. W jaki sposób COVID-19 wpłynie na nowopowstające przestrzenie?

https://www.facebook.com/GrupaTubadzin/videos/562272961146616/

2. Biznes. Jak obecna sytuacja wpłynie na rynek nieruchomości?

https://www.facebook.com/GrupaTubadzin/videos/254582935774407/

3. Design. Sygnały zmian w projektowaniu i biznesie – konsumpcja i dalsze wyzwania

https://www.facebook.com/GrupaTubadzin/videos/2409373766033834/

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności