SM Mlekpol

21.02.2017

W sielskim klimacie. Nowa szata graficzna opakowań linii wyrobów Mazurski Smak

Przeprowadziliśmy badania jakościowe, z których wynika, że konsumenci oczekują jednoznacznych skojarzeń formy z treścią -  stąd też Mazurski Smak jest jeszcze bardziej mazurski.Grafika nawiązuje do czystych, zielonych terenów Polski, które przywołują beztrosko spędzony czas i naturalny świeży regionalny produkt. Takie są właśnie wyroby mleczarskie Mazurski Smak.  – mówi Ewa Gromadzka, kierownik marketingu SM MLEKPOL w Grajewie.

Kubki, klinki i folie linii produktów Mazurski Smak są bardziej nowoczesne także dzięki  intuicyjnemu kodowi kolorystycznemu poszczególnych wariantów tłuszczowych, co zdecydowanie ułatwia zakupy.

Zależało nam na podkreśleniu kategorii produktu. Opakowanie są jeszcze bardziej czytelne. Logo Mazurski Smak zyskało nowoczesny sznyt, zmieniliśmy proporcje umieszczanych na opakowaniu oznaczeń dzięki czemu zyskaliśmy przejrzystość.Szata graficzna jest spójna a nowa architektura  porządkuje informacje. – dodaje Ewa Gromadzka, kierownik marketingu SM MLEKPOL w Grajewie.

Pierwsza w  nowych opakowaniach pojawi się w sklepach śmietana Mazurski Smak 18%. Najprawdopodobniej już w marcu dołączą do niej twarogi Mazurski Smak w klinkach.

 

Kontakt dla mediów:

Kamila Syroka

rzecznik prasowy

SM MLEKPOL

email: kamila.syroka@v5group.pl

mobile: +48 505 223 467

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mazurski Smak

Mazurski Smak to bogata oferta twarogów, mleka, śmietan i masła. Marka istnieje od 2008 r. Nazwa jest nie przypadkowa. Produkty Mazurskiego Smaku powstały z najwyższej jakości mleka krów wypasanych na mazurskich łąkach.

Twarogi występują w trzech wersjach: tłusty, półtłusty i chudy. Sprzedawane są w funkcjonalnych i nowoczesnych opakowaniach. Asortyment „Mazurskiego Smaku” to także śmietany: 12 i 18 procentowa, mleko 2% i 3,2 % oraz masło extra.

Marka powstała z myślą o mieszkańcach miast, którzy dzięki produktom Mazurski Smak będą mogli wprowadzić do swojego menu regionalne, mazurskie specjały.

Mazurski Smak to także mini sieć sklepów firmowych SM MLEKPOL, gdzie konsumenci mogą wybierać produkty mleczarskie Mlekpolu spośród pełnego asortymentu wyrobów spółdzielni. Oprócz oferty SM MLEKPOL klienci mogą zaopatrzyć się w inne artykuły spożywcze oraz podstawowe przemysłowe. Sklepy Mazurski Smak usytuowane są w sąsiedztwie zakładów SM MLEKPOL w Mrągowie, Kolnie, Grajewie, Sejnach, Sokółce i Zambrowie. Jest także sklep w Bargłowie, w powiecie augustowskim.

 

O SM MLEKPOL

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce.  Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM MLEKPOL przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów.

Produkty MLEKPOL-u powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Milko, Białe, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska.

Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia MLEKPOL.

SM MLEKPOL była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, w tym tytułem największego Pracodawcy Podlasia. Za swoje wyroby Spółdzielnia mleczarska MLEKPOL otrzymała m.in. złote medale  w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Food w 2015 r., za Maślankę Mrągowską i serek homogenizowany o smaku waniliowym ROLMLECZ a w 2016 r. za mleko Łaciate Junior, Mleko Zsiadłe MLEKPOL oraz ser dojrzewający Złoty Mazur w plastrach.

Mleko ŁACIATE zostało nagrodzone prestiżowym tytułem Podlaskiej Marki a  przez konsumentów - „Ulubionej Marki 2015” i Hitu Handlu. Otrzymało również „Złoty paragon” 2016 r. a wersja dla najmłodszych - Łaciate Junior 3,8% została wybrana „Przebojem FMCG” 2016 r.  Jogurt Grecki MLEKPOL i śmietanka Łaciata 36% zyskały miano Najlepszego Produktu 2016.

MLEKPOL gwarantuje najwyższą jakość i naturalny smak produktów.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności