Tubądzin

29.03.2019

Wiosenne poszukiwania bursztynów – cenny kruszec z odrobiną magii

Zbieranie bursztynów, przy kapryśnej nadmorskiej pogodzie, na plaży smaganej wiatrem, przywołuje wspomnienia dzieciństwa. Kojarzy się z wolnością, przygodą i nadbałtyckim piaskiem kryjącym drogocenne drobinki o leczniczych właściwościach. Bursztyn rozbudza wyobraźnię.

Bursztyn jest naturalnie pięknym i wyrazistym kruszcem, nie dziwi więc jego wyjątkowość i szerokie zastosowanie.

W branży jubilerskiej zachwyca niepowtarzalnymi wzorami i delikatną, niewymuszoną estetyką - jest wspaniałym ambasadorem Polski na świecie. Z uwagi na wysokie właściwości lecznicze, od wieków wykorzystywany jest w celach medycznych i duchowych. Ciepły, żółto-miedziany odcień bursztynu dodaje energii i pozytywnie wpływa na samopoczucie, przez co określa się go kamieniem zdrowia, słońca i radości. Jest minerałem nieoczywistym, nieco tajemniczym.

Najlepszą porą roku na pozyskiwanie bursztynu jest wczesna wiosna, z jej nieprzewidywalną pogodą, częstymi sztormami i silnymi wiatrami.

W najnowszej kreacji Macieja Zienia dla marki Tubądzin projektant sięgnął po bursztynowe inspiracje, które dodały jego pracy głębi, elegancji, ale i subtelności. Kolekcja Amber Vein to połączenie nasyconej czerni i szlachetności bursztynu. W kolekcji wiodącą rolę gra kamień - inspiracja marmurem zdaje się być ponadczasowa dla projektantów. Zestawienie ciemnej powierzchni ze złotymi, nieregularnymi żyłkami jest w stanie dodać każdemu wnętrzu wytworności i szyku. Jednocześnie wkomponowanie bursztynowych linii w płytkę ociepla przestrzeń, staje się ona bardziej intymna i przytulna. Ze względu na bardzo dyskretne wyeksponowanie bursztynowych motywów, kolekcja idealnie komponuje się także z intensywnymi kolorystycznie dodatkami.

Płytki gresowe z kolekcji Amber Vein są mrozoodporne, a głębię ich barw uwydatnia polerowana, błyszcząca powierzchnia. Cztery formaty płytek (60x60 cm, 120x60 cm, 120x120 cm, 120x240 cm) pozwalają zastosować je nie tylko w przestrzeniach o różnych wielkościach, ale i dostosować do indywidualnych potrzeb. Ceny płytek zaczynają się od 199,88 zł brutto za m².

Grupa Tubądzin należy do największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405, agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności