Komputronik

30.06.2020

Wakacje to dobry moment na remont…komputera

  Te wakacje będą nietypowe. Większość osób w obawie o swoje bezpieczeństwo zrezygnuje z wyjazdu za granicę i spędzi urlop w polskich górach, nad morzem, jeziorem czy na działce. Część w końcu zdecyduje się na długo odkładany remont. Tym razem odnawiane będą nie tylko działki, mieszkania i domy, ale też komputery!

Średni wiek laptopa w Polsce to aż 4 lata. Jak wynika z badań Nielsen na zlecenie Intel i Microsoft rzeczą, która najbardziej denerwuje użytkowników jest krótki czas pracy baterii na obecnym sprzęcie. Myśląc o zakupie nowego urządzenia Polacy zwracają uwagę na takie atrybuty jak: niezawodność, mobilność, laptop na lata, zaawansowany technicznie i elegancja. Większość deklaruje, że posiada zarówno komputer stacjonarny i laptopa – 66%, a 34% tylko laptopa.

Według badań, 2420 zł to dotychczasowa średnia cena zakupu laptopa. Z kolei 2880 zł to średnia kwota jaką badani chcą przeznaczyć na nowy laptop. Według danych z badania 46% osób zakłada zakup sprzętu za 2-3 tys. zł, a 29% za nawet 3-5 tys. zł.

Taki budżet można przeznaczyć na zakup gotowego urządzenia lub zdecydować się na rozbudowę istniejącego PC-ta. Pomocnym narzędziem jest konfigurator komputera. Takie rozwiązanie ma sporo zalet, wśród których największą jest pełna kontrola nad doborem podzespołów i dopasowaniem ich do własnych potrzeb oraz budżetu, którym dysponujemy. W przyszłości można też łatwo modernizować taki komputer, bez obawy o naruszenie gwarancji na cały zestaw. Każdy zakupiony komponent będzie mieć bowiem własną gwarancję. Samodzielne składanie komputera PC może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości każdy powinien sobie z tym zadaniem poradzić. Wszystkie podzespoły dostarczane są ze szczegółową instrukcją montażu, aby uniknąć wszelkich problemów. Taki konfigurator przygotował dla swoich klientów Komputronik. Dzięki niemu mogą oni sami wybrać odpowiedni sprzęt oraz skorzystać z porad fachowców.

W te wakacje Komputronik przygotował także specjalne zniżki na osprzęt do komputera. W pasażu Wakacyjny remont komputera można znaleźć obudowy, dyski twarde, procesory, płyty główne, pamięci RAM, wentylatory, a także gotowe komputery. To jedna z najszerszych ofert na rynku, która jest dodatkowo przeceniona o kilkanaście procent, np. Komputronik Infinity S520 jest tańszy o 500 zł, płyta główna ASUS Prime Z490-P o 100 zł, a monitor Gigabyte AORUS KD25F aż o 500 zł.

Jak wynika z przeprowadzonych badań aż 98% badanych widzi różnego rodzaju trudności związane ze zmianą sprzętu. Najczęściej wskazują oni na przeniesienie danych – 60%, ponowną instalację gier i programów – 35%, ponowne określenie ustawień – 24%. Z pomocą przychodzą pracownicy Komputronik, którzy przez Polaków uważani są za ekspertów. Oprócz pożytecznych wskazówek Komputronik oferuje swoim klientom także szeroki wachlarz usług dodatkowych, takich jak konfiguracja sprzętu, naklejanie folii ochronnych na smartfony, serwis czy Gwarancja Beztroski, która wydłuża standardową gwarancję nawet do 5 lat.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności