Komputronik

05.12.2019

Wyjeżdżasz na święta? Zabezpiecz swój dom i odpocznij w spokoju

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy z bliskimi. Często przemierzamy setki kilometrów by móc się z nimi spotkać i wspólnie świętować. To niestety też okres, kiedy domy i mieszkania pozostają bez opieki, co mogą wykorzystać włamywacze i splądrować nasze cztery kąty. Czy można skutecznie przed tym się obronić i cieszyć świętami? Tak!

Podstawowymi zabezpieczeniami każdego mieszkania i domu są certyfikowane zamki posiadające hartowane elementy, zaawansowaną budowę i które są odporne na rozwiercanie. Kolejny element, który pozwala zminimalizować ryzyko włamania to zewnętrzne rolety. Nie tylko zaciemniają pomieszczenia i poprawiają izolację cieplną domu, ale także chronią przed włamaniem. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie najbliższych sąsiadów o planowanym wyjeździe i poproszenie ich o zwrócenie uwagi na mieszkanie. Obowiązkowo każdy powinien pomyśleć także o ubezpieczeniu domu od włamania i kradzieży. To nieduży koszt, a w przypadku najgorszego zawsze pozwoli odzyskać choć części utraconych wartości.

Z pomocą przychodzi także technologia i rozwiązania smart home, które pozwalają na stały monitoring domu i wszystkich systemów elektronicznych, które są w nim zamontowane. Dzięki temu użytkownicy mogą zdalnie sterować oświetleniem, ogrzewaniem, czujnikami, gniazdkami, monitoringiem czy systemami alarmowymi.

Podstawą Inteligentnego domu jest tzw. Internet Rzeczy, czyli koncepcja przedmiotów połączonych w sieć, które mogą się komunikować między sobą i z którymi skomunikować mogą się też sami użytkownicy. Korzystając z samego smartfona domownicy są w stanie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach oraz kolor i natężenie oświetlenia, włączać i wyłączać urządzenia podłączone do gniazdek elektrycznych, a także oglądać wideo na żywo z monitoringu. A wiele z tych czynności mogą wykonywać nawet wtedy, gdy znajdują się z dala od swojego miejsca zamieszkania -tłumaczy Karolina Pietz Drapińska, dyrektor marketingu i PR Grupy Komputronik, jednego z wiodących dostawców rozwiązań smart home na rynku.

Najważniejsze zalety smart home to przede wszystkim bezpieczeństwo, wygoda i oszczędności. Inteligentny dom pozwala bez obaw o włamania, pożar czy zalanie wyjeżdżać na wczasy, umożliwia skuteczne zmniejszanie wysokości comiesięcznych rachunków, a do tego ma ogromny wpływ na to, jak dobrze czujemy się w swoich czterech ścianach.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Smart home oferuje szereg zabezpieczeń. Są to: centrale zarządzające systemem, kamery do monitoringu, czujniki drzwi i okien oraz syreny alarmowe. Razem tworzą tzw. smart alarm, czyli wszystko co potrzeba, aby wykryć włamanie i uruchomić alarm. Smart alarmy komunikują się z właścicielem bezprzewodowo, m.in. za pomocą modułów Wi-Fi oraz Bluetooth. Powiadomienia o uruchomieniu alarmu przesyłane są bezpośrednio na smartfon właściciela mieszkania. Technologia pozwala na takie skalibrowanie systemu by nie uruchamiał się on bez potrzeby, np. gdy okno otworzy się w wyniku przeciągu lub poruszającego się po domu psa czy kota.

Jednymi z najlepszych na rynku kamer do monitoringu domu i mieszkania są Ezviz C3A oraz Netatamo Presence. Pierwsza z nich jest w pełni bezprzewodowa, dlatego doskonale nadaje się do stosowania na zewnątrz. Dzięki litowo-jonowej ładowalnej baterii 5500mAh kamera C3A może pracować do 3 miesięcy zapewniając ciągłą ochronę i minimalizując okresy przestoju. W Komputronik można ją kupić za 499 zł, co jest najniższą ceną na rynku. Kamera Netatamo Presence to unikalne rozwiązanie, które pozwala na rozpoznawania ludzi, zwierząt i samochodów. Dodatkowo posiada ona lampy floodlight, które z powodzeniem mogą służyć jako oświetlenie. Stosując kod rabatowy od Komputronik można ją kupić z rabatem 200 zł.

Czujniki FIBARO są doskonałym wyborem dla każdego, kto chce rozbudować smart alarm o dodatkowe urządzenia, które spełniają wiele funkcji związanymi z bezpieczeństwem mienia i użytkowników. Produkty FIBARO są w pełni kompatybilne z Apple HomeKit, a z okazji świąt można je kupić w sieci sklepów Komputronik nawet z 20% rabatem.

Pełną ofertę smart home Komputronik można znaleźć na dedykowanej stronie. https://www.komputronik.pl/promocje/bezpieczny-dom-na-swieta/kamera-bateryjna

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności