Posnania

19.05.2016

Zaawansowane prace wewnątrz Posnanii

Kilka tysięcy pracowników na budowie, 50% powierzchni odebranej przez najemców, wykonane 90% elewacji zewnętrznej budynku oraz finalny etap montażu podwieszanych sufitów i oświetlenia  – to aktualny status prac na budowie Posnanii. Otwarcie Centrum już w październiku.

Bryła nowobudowanego Centrum jest już na ukończeniu. Za półtora miesiąca inwestor planuje zakończyć montaż elewacji, a do połowy czerwca nastąpi rozruch wszystkich instalacji. - Najbardziej intensywne prace są obecnie realizowane wewnątrz obiektu, gdzie trwają roboty wykończeniowe i przekazywanie lokali najemcom – mówi Jacek Grzegorzewicz, dyrektor projektu. – Do tej pory swoje powierzchnie odebrali m.in. najwięksi klienci: Carrefour, Leroy Merlin, Helios i Van Graaf – dodaje.

Szkło, kryształ i design wewnątrz Posnanii

W środku budynku trwają intensywne prace związane z układaniem marmurowych posadzek, po których już jesienią będą poruszać się pierwsi klienci Centrum. Najbardziej spektakularne obiekty montowane są w samym sercu obiektu – tzw. Forum. Pomiędzy poziomami ustawiane są  imponujące szklane schody, wykonane w sposób, który sprawia, że konstrukcja i elementy łączenia są całkowicie niewidoczne. Drugim, charakterystycznym obiektem jest największa w Polsce kryształowa instalacja świetlna. Wykonana jest ze szklanych tub, każda o długości 1,5 m, które będą oświetlone światłem RGBW. Całkowita powierzchnia instalacji to 260 m2.

Infrastruktura drogowa wokół Centrum

Razem z budową Posnanii całkowitej zmianie uległ układ drogowy wokół Centrum. Na ukończeniu są już prace drogowe na ul. Jana Pawła II, Milczańskiej i Inflanckiej, na których układana jest finalna nawierzchnia bitumiczna. Na ulicach należących do tzw. Ringu Łacina, przylegających bezpośrednio do budynku, układana jest warstwa ścieralna jezdni. Inwestor rozpoczyna też montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz oznakowania poziomego i pionowego.

- Zgodnie z porozumieniem zawartym z Miastem, inwestor przeznaczył łącznie ponad 100 mln zł na realizację prac drogowych. Zmodernizowany układ drogowy, a także sama inwestycja przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności tego terenu miasta – mówi Marcin Stokowiec, dyrektor ds. inwestycji.

Do końca miesiąca rozpocznie się drugi etap modernizacji ul. Jana Pawła II. Od ulicy Kaliskiej do ronda Śródka zostanie wybudowany dodatkowy, trzeci pas ruchu, a dotychczasowe pasy zostaną wyremontowane. Zmiany zajdą również na ul. abpa. Baraniaka, na której zostanie wybudowany dodatkowy pas prawo skrętu w ul. Jana Pawła II. Dzięki realizowanym pracom zostanie upłynniony ruch samochodowy w tej części miasta.

Unikalne połączenie retail&design

Posnania, jako pierwsze centrum w Polsce, zaoferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług dodatkowych. Będą to m.in. collect & try, hands-free shopping, usługi concierge (np. rezerwacja biletów, stolików, organizacja eventów), darmowe wi-fi na terenie całego obiektu, specjalny program lojalnościowy dla posiadaczy kart płatniczych Posnania czy valet parking (odprowadzenie samochodu na parking). - Dzięki zastosowaniu nowych technologii oraz nowoczesnemu i nowatorskiemu projektowaniu robienie zakupów nabierze nowego wymiaru. Będzie można wygodnie usiąść z przyjaciółmi w jednym z lokali gastronomicznych lub w loyal customer lounge i odpocząć, a zakupy zostaną nam dostarczone do wybranego punktu w Centrum – mówi Marek Kaszewski, dyrektor Posnanii.

Wokół Centrum powstanie też nowa przestrzeń miejska. Dwa główne miejsca to plac przed wejściem u zbiegu ulic Jana Pawła II i Kórnickiej oraz aleja łącząca rondo Rataje z Posnanią. Na głównym placu znajdzie się amfiteatr z fontanną, która zimą będzie zmieniać się w lodowisko, kawiarnie i restauracje z tarasami, a także tereny zielone i rekreacyjne oraz przestrzeń na eventy, koncerty i wernisaże. Najbardziej charakterystycznym elementem placu będzie główne wejście do Posnanii ze szklaną fasadą o powierzchni 2 tys. m2.

Aleja łącząca rondo Rataje z Posnanią to przestrzeń na spektakle teatrów ulicznych oraz wystawy plenerowe. Pierwszym artystą, którego prace będzie można zobaczyć, jest Szymon Brodziak – światowej sławy fotograf pochodzący z Poznania, który zrealizował wyjątkową sesję na budowie Posnanii. Na zdjęciach będzie można zobaczyć połączenie delikatności i piękna baletnic z ascetycznym charakterem trwającej jeszcze budowy: surowe ściany, rusztowania, niewykończone przestrzenie. Charakterystycznym punktem pasażu będzie też nowoczesna instalacja artystyczna – mebel miejski, którego nowoczesna, rzeźbiarska forma łączy różne funkcje użytkowe. Instalacja, nazwana przez autorów „Sceną Posnania”, została zaprojektowana przez Dorotę Koziarę i Tomasza Augustyniaka, związanych z Poznaniem i wielekroć nagradzanych na targach designu.  

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy

Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtual reality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 80 mln zł.

We wrześniu br. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności