Posnania

30.06.2016

Zmiana organizacji ruchu na Ratajach

Od soboty 2 lipca, w okresie wakacji, na ul. Jana Pawła II oraz ul. abpa. Baraniaka zmieniona zostanie organizacja ruchu samochodowego oraz pieszego. Wprowadzona zmiana pozwoli na przyspieszenie realizacji II etapu przebudowy układu drogowego w rejonie Rataj.

Od ulicy Kaliskiej do ronda Śródka inwestor Centrum Posnania wybuduje dodatkowy, trzeci pas ruchu oraz wyremontuje dotychczasowe dwa pasy. Zmiany zajdą również na ul. abpa. Baraniaka, na której zostanie wybudowany dodatkowy pas prawo skrętu w ul. Jana Pawła II. Termin zakończenia całości prac planowany jest na wiosnę 2017 r., z zachowaniem przejezdności już jesienią.

- Porozumieliśmy się z Miastem w zakresie organizacji budowy, tak by była ona jak najmniej uciążliwa dla kierowców, stąd w okresie wakacji, kiedy ruch drogowy jest najmniejszy będą wykonywane prace w największym możliwe zakresie. Planujemy by już w październiku, gdy do miasta wrócą jego mieszkańcy z wakacji oraz przyjadą studenci, ruch w tym obszarze odbywał się bez większych zakłóceń – mówi Marcin Stokowiec, dyrektor ds. inwestycji.

W ramach tymczasowej organizacji ruchu zostaną wprowadzone również ograniczenia w ruchu pieszych oraz rowerów, a także nastąpi częściowe ograniczenie ruchu samochodowego na wschodniej jezdni ul. Jana Pawła II do jednej nitki. Dzięki tej inwestycji zostanie upłynniony ruch samochodowy na poznańskich Ratajach oraz wybudowane zostaną nowe ścieżki rowerowe i chodniki.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy

Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330


O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtual reality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 100 mln zł.

We wrześniu br. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności