Posnania

09.09.2016

Zmiany w organizacji ruchu na Ratajach

Trwające od początku lipca prace remontowe na ul. Jana Pawła II wchodzą w kolejny etap. Już od niedzieli kierowcy będą mogli ponownie poruszać się dwoma pasami ruchu na odcinku od ul. Baraniaka do ronda Śródka. Na całej długości drogi obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Przez okres wakacji trwały intensywne prace związane z wymianą i modernizacją podziemnej infrastruktury – sieci C.O., światłowodów, budową kanalizacji deszczowej  oraz budową trzeciego pasa ruchu. Na początku września rozpoczęto układanie nawierzchni bitumicznych po których poruszać się będą samochody. Wcześniej zakończono modernizację ul. Jana Pawła II, na odcinku od ronda Rataje do ul. Kaliskiej, na którym ruch odbywa się po dwóch pasach ruchu. Dalsze prace na tym fragmencie drogi obywać się będą poza jezdnią.

Cały czas trwa przebudowa mostu na Cybinie, która potrwa jeszcze miesiąc. Po jej zakończeniu kierowcy będą poruszać się tu trzema pasami ruchu, aż do samego ronda Śródka. Do połowy października główne roboty drogowe związane z poszerzeniem ul. Jana Pawła II mają zostać zakończone, dzięki czemu ruch w tej części miasta będzie płynniejszy, natomiast trzy pasy ruchu zostaną oddane do dyspozycji kierowców do końca roku. Prace wykończeniowe, w tym przeprowadzenie nasadzeń zieleni planowane jest najpóźniej na wiosnę 2017 r.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy

Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtual reality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 100 mln zł.

We wrześniu br. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności