Komputronik

13.12.2019

Znamy laureatów Eko Challenge!

Blisko 300 zgłoszeń ze szkół z całej Polski, ponad 2 000 uczestników i niemal 6 500 osób zaangażowanych w przygotowanie filmów konkursowych – tak w liczbach wyglądał konkurs Eko Challenge przygotowany przez Fundację Komputronik. Zwycięzcą akcji zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze.

https://youtube.com/embed/v35QAzLC7EU

 

Eko Challenge to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych oraz szkół specjalnych, którego celem jest szerzenie proekologicznych postaw wśród młodzieży i zachęcenie jej do dbania o swoje najbliższe otoczenie. Uczestnicy w ramach zadania konkursowego musieli nagrać krótkie filmy z odpowiedzią na pytanie: „Co Wasza szkoła może zrobić, aby być eko?”.

Liczba zgłoszeń oraz zaangażowanie szkół, pedagogów, uczniów i ich rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy blisko 300 zgłoszeń z całego kraju, które prezentowały pomysły pozwalające poprawić ekologię. Ogromnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomysły. Jestem przekonana, że dzięki temu uda się w najbliższej przyszłości wprowadzić w szkołach rozwiązania, które będą bardziej ekologiczne. Wybór zwycięskich filmów nie był łatwy. Wyraźnie widać, że uczniowie zaprezentowali w nich połączenie edukacji ekologicznej, integracji szkolnej oraz zastosowanie nowych technologii. Przesłane prace prezentowały wysoki poziom, ale ostatecznie jury wybrało te, które wyróżniły się kreatywnością, formą i jakością przekazu - mówi Monika Buczkowska, prezes Fundacji Komputronik

Nagrodami w konkursie są karty podarunkowe do Komputronik i bidony Brita dla uczniów oraz oczyszczacze powietrza Bluair, dzbanki filtrujące Brita i ekspresy do kawy Nespresso dla szkół. Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze otrzyma dodatkowo 10 000 zł na zakup sprzętu elektronicznego w Komputronik.

https://youtube.com/embed/kuuvhNSTjzI

https://youtube.com/embed/rP3mDsz1Eqg

 

Partnerami konkursu są: Brita, Nespresso, Bluair, Collegium Da Vinci oraz Poznański Prestiż. Wszystkie zgłoszenia można zobaczyć na dedykowanym kanale na platformie YouTube.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności