Muzeum Łazienki Królewskie

26.08.2016

Muzeum Łazienki Królewskie rusza z nowym programem wolontariatu międzypokoleniowego.

"Muzeum spotyka…" to projekt edukacyjny w ramach którego wolontariusze poprowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży z mazowieckich szkół i przedszkoli. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu wolontariusze podniosą swoje kwalifikacje i przeżyją niezapomnianą przygodę. Do 7 września trwa nabór na wolontariuszy (skierowany do osób w wieku 18-26 lat oraz 60+) 

W pierwszym etapie projektu „Muzeum spotyka…”, 8 osobowa grupa wolontariuszy weźmie udział w kompleksowym szkoleniu, które pozwoli nie tylko poznać specyfikę pracy Ośrodka Edukacji Łazienek Królewskich, ale też poszerzyć wiedzę na temat zbiorów muzealnych Łazienek i spotkać się ze specjalistami z zakresu historii sztuki oraz metodologii edukacji i animacji muzealnej (w tym pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych). Zdobytą wiedzę wolontariusze wykorzystają w kolejnych etapach: w podgrupach opracują własne zajęcia, które następnie przeprowadzą w wybranych szkołach i przedszkolach integracyjnych na Mazowszu oraz w Łazienkach Królewskich.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty związane z realizacją warsztatów, np. koszty transportu do szkół/przedszkoli na Mazowszu, koszty ubezpieczenia NNW, koszty materiałów plastycznych itp., ponosi muzeum.

Każdy z wolontariuszy otrzyma zaświadczenie udziału w projekcie.

Projekt "Muzeum spotyka…" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerzy: Fundacja SYNAPSIS, Mazowieckie Samorządowe Centrum Szkolenia Nauczycieli.

Nabór wolontariuszy trwa do 7 września 2016 r. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do przesyłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego, zamieszczonego na stronie: http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/edukacja/wolontariat-z-kultura/wolontariat-z-kultura/wolontariat-z-kultura-muzeum-spotyka-zostan-wolontariuszem, na adres: wolontariat@lazienki-krolewskie.pl do 7 września 2016 roku (włącznie). Organizatorzy wybiorą 8 najciekawszych zgłoszeń (po 4 wolontariuszy w danej grupie wiekowej). Wyniki rekrutacji podamy do 11 września 2016 r.

Szkolenie merytoryczne i metodyczne dla wolontariuszy odbędzie się w dniach 20–22 września 2016, 27 września 2016, 4–6 października 2016.

 

Więcej informacji:

http://www.lazienki-krolewskie.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kwiecień

tel. 502 782 783

agnieszka.kwiecien@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności